xcounter
#

САУ M109A6 Paladin всередині та в чому різниця від попередніх версій

12791
САУ M109A6 Paladin всередині та в чому різниця від попередніх версій

САУ M109A6 Paladin - це те, що скоро буде допомагати ЗСУ утилізувати рашистів

У новому пакеті допомоги від США, новинкою якого стала БМП Bradley M2A2, також значиться САУ M109 і хоча вони офіційно фігурували просто 18 одиниць 155-мм самохідних гаубиць, на брифінгу прес-секретар міноборони США бригадний генерал Пат Райдер [Pat Ryder] зазначив, що мова йде саме про M109A6 Paladin (known as the paladin system).

Головною відмінністю M109A6 Paladin, який з'явився у 90-х роках, від попередніх версій, деякі з яких вже активно експлуатуються у ЗСУ, є посилення бронювання, модернізація двигуна та ходової частини, удосконалення гаубиці, збільшення боєзапасу до 39 пострілів. Але найголовнішим є інтеграція цифрової навігаційної системи та системи управління вогнем з об'єднанням у єдину мережу керування. Все це дозволяє M109A6 Paladin відкрити точний вогонь через 30 секунд після зупинки, коли цифрова система бере на себе все необхідні розрахунки з прив'язки та рішення стрільби.

Читайте також: Як Північна Корея виготовляла свої копії Т-62 і Т-72, і чи перепадуть такі танки "чмобікам"
M109A6 Paladin всередині

І зараз саме такі системи відрізняють сучасні САУ від інших, бо дозволяють у рази підвищити ефективність вогню. Водночас інтер'єр M109A6 Paladin змін не зазнав.

M109A6 Paladin всередині

Алгоритм роботи з гарматою також не змінився і залишається мануальним, єдине що автоматизовано - досилання снаряда. І така система залишається і на найновіших M109A7. Тобто заряджаючий має витягти снаряд та покласти його перед казенною частиною гармати.

M109A6 Paladin всередині

Потім додати вишибний заряд. На фото нижче добре видно частину боєукладки зі снарядами та зарядами, частина снарядів закріплена ще на підлозі САУ.

M109A6 Paladin всередині

Далі працює замковий, який безпосередньо готує гармату до пострілу та здійснює його.

M109A6 Paladin всередині

Далі цикл повторюється і повторюється до моменту виконання вогневої задачі. Також зазначимо, що попри наявність цифрових систем, традиційні засоби наведення нікуди не зникли.

M109A6 Paladin всередині

Також можливо навести відео, в якому видно всі аспекти роботи гармашів.

Читайте також: Як погода впливає на швидкість утилізації рашистів, і яку роботу роблять метеорологи ЗСУ