xcounter
#

Детальні фото ракети з КНДР, якою били по Харкову: через намагання приховати походження на всій ракеті лише один ієрогліф

12823
Детальні фото ракети з КНДР, якою били по Харкову: через намагання приховати походження на всій ракеті лише один ієрогліф

Conflict Armament Research​ підтвердив застосування РФ для удару по Харкову балістичної ракети виробництва КНДР

Міжнародна дослідницька організація Conflict Armament Research опублікувала детальний звіт аналізу уламків балістичної ракети, якою РФ вдарила по Харкову 2 січня 2024 року. Аналіз уламків прямо вказує на те, що це ракета виробництва КНДР, а її передача до РФ означає порушення резолюцій Ради Безпеки ООН щодо заборони військово-технічної співпраці з КНДР.

Зазначимо, що 4 січня, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі виступив з офіційним повідомленням про застосування РФ балістичних ракет з КНДР. Також удар ракетою з КНДР вважається у Офісі генерального прокурора України найбільш вірогідним.

Читайте також: З чого складається Х-47М2 "Кинжал": детально на фото від хвостовика до головки самонаведення

Водночас попри появу інформації, що мова йде про ракету KN-23, у Conflict Armament Research поки зупинились на двох варіантах, або KN-23, або KN-24. Зазначимо, що це західне позначення, вважається, що у КНДР ці ракети мають назви "Хвасон-11А" та "Хвасон-11В".

KN-23 та KN-24
KN-23 та KN-24

У детальному звіті показані газодинамічні рулі, які розміщуються у соплі двигуна. З боку Defense Express зазначимо, що це доволі складна технологія, бо вони мають працювати за екстремальних температур. Й враховуючи те, що всі випробування KN-23 та KN-24 були вдалими, це прямо вказує на отримання Пхеньяном готової технології.

газодинамічні рулі kn-23

На те, що мова йде про KN-23 або KN-24 вказує розміщення болтів на передній частині ракетного двигуна. Аналогічне розміщення було помічено на офіційній фото з візиту Ким Чен Ина на "Завод 11 лютого".

уламки ракети КНДР

Попри те, що все вказує на північнокорейське походження ракети, лише на одному блоці вдалось знайти маркування корейською мовою. На блоці барометра був знайдена єдина наліпка з ієрогліфом.

уламки ракети КНДР

Водночас мітки заводу виробника "112" помічені на багатьох вузлах та агрегатах ракети, включно з рулями, корпусі двигуна та батареї. Вважається. що таке маркування прямо відсилає до "Заводу 11 лютого".

уламки ракети КНДР
Читайте також: Досліджено маршрути та головні склади РФ куди звозяться боєприпаси з КНДР