Після того, як оборонний гігант Rheinmetall офіційно зайшов у оборонно-промисловий комплекс України шляхом створення спільного підприємства з ДК "Укроборонпром", в якому 51% буде належати німецькій компанії, з'явилась додаткова конкретика з планом виробництва самої бронетехніки.
Зокрема очільник Rheinmetall Армін Паппергер [Armin Papperger] в інтерв'ю виданню Bild зазначив, що після того, як буде налагоджена робота з технічного обслуговування та ремонту, планується "якомога швидше налагодити виробництво броньованих машин, наприклад, бронетранспортерів Fuchs". Також він зазначив, що Україна зацікавлена у танку KF51 Panther та БМП KF41 Lynx.
Читайте також: Який літак точно буде не зайвим до F-16 Україні, й це можуть зробити навіть без загрози "ескалації"
Але з огляду на все перший крок буде зроблено саме завдяки Fuchs, оновлену версію якого Rheinmetall активно просуває. Справа в тому, що TPz-1 Fuchs розроблявся ще у 60-70-х роках і є класичним БТРом на 10 бійців десанту: 14,7 тонни, колісна формула 6х6, дизель від Mercedes-Benz на 320 к.с. посередині машини, автоматична коробка передач.
Ці машини масово постачались до Бундесверу, де стали основними бронетранспортерами у кількості близько 1000 одиниць, частина з них пройшла модернізацію шляхом посилення бронювання.
А ось в Алжирі було створено ліцензійне виробництво оновленої версії Fuchs 2, контракт на 3,7 млн доларів був підписаний у 2014 році й передбачає виготовлення 980 машин.
Нова версія БТРа з бойовою вагою у 22 тонни отримала турбодизель від MTU на 425 к.с. із 6-ступеневою автоматичною коробкою, додаткове бронювання з використанням керамічних елементів, збільшену висоту даху десантного відділення, а також кулеметний бойовий модуль.
Але наразі в лінійці Rheinmetall БТР Fuchs не займає місце машини "переднього" краю. Компанія пропонує Fuchs Evolution у ролі машини "другої лінії" - медично-евакуаційної машини, машини РЕБ, машини для розміщення контрбатарейного радара тощо.
Fuchs Evolution має більше десантне відділення з об'ємом до 10-11,5 кубічних метрів, бойову вагу у 25 тонн, з корисним навантаженням до 9 тонн, посилений до 455 к.с. турбодизель, а також цифрову архітектуру. Зрештою можливості поточної версії машини цілком дозволяють говорити й про розміщення ЗРК малої дальності, можливо мінометного комплексу, командних машин та машин зв'язку тощо.
Водночас доволі ілюзорно було очікувати, що перша спроба налагодити виробництво західного озброєння в Україні одразу буде стосуватися важких проривних проєктів. А як машина для перевірки реальних виробничих, логістичних, фінансових, адміністративних та управлінських аспектів роботи спільного підприємства Fuchs виглядає доволі прагматичним кандидатом.
Й від того, як саме буде реалізовано саме цей проект об'єктивно залежить не лише подальша співпраця з Rheinmetall, а й бажання всіх інших західних компаній виробляти щось в Україні, а не просто продавати озброєння.
Читайте також: США надали Україні черговий "боєприпасний" пакет на 375 млн доларів із важливими доповненнями