Виставка IDEF-2021 пройде у виставковому центрі TÜYAP з 17 по 20 серпня ц. р. під патронатом адміністрації президента Туреччини, за організаційної підтримки міністерства національної оборони Турецької Республіки та виставкової організації TÜYAP. Цього року очікується участь в заході понад 1 170 турецьких та іноземних компаній. Серед них і, щонайменше, 23 компанії з України.
Зокрема, на окремому стенді будуть прдставлені підприємства ДК "Укроборонпром", зокрема - компанії спец експортери - ДК "Укрспецекспорт", ДП СЗТФ "ПРОГРЕС", ДП ДГЗП "СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ", а також ДАХК "Артем", ДП "Арсенал", ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", Казенне підприємство "Науково-виробничий комплекс "Іскра", ХКБМ ім. О.О. Морозова, ДП " Харківське конструкторське бюро двигунобудування", ДП "Завод імені В.О. Малишева", АТ "Завод "Маяк", ДП "Маяк-Перспектива", ДП НВК "ПРОГРЕС", ДП "Дослідно-проєктний центр кораблебудування", Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, ДП НВКГ "ЗОРЯ" - "МАШПРОЕКТ".
Читайте також: Як Туреччина з допомогою України створює зброю майбутнього
Приватні підприємства будуть представлені такими грандами, як АТ "Мотор Січ", ПрАТ "ФЕД", ТОВ "Науково-виробничий центр "СПЕЦТЕХНОМАШ", які розгорнуть окремі стенди. Братимуть участь в IDEF-2021 також приватні Науково-виробниче підприємство "АЕРОТЕХНІКА – МЛТ" та ТОВ "Інспецпром". Про конкретні зразки, що будуть представлені українськими компаніями, наразі інформації немає.
Очікується, що до відкриття виставки число учасників може збільшитись ще. Близько 120 делегацій вже підтвердили свою участь в заході. Також серед почесних гостей виставки очкується близько 30 іноземних міністрів.
Поряд з міністрами, що увійшли до складів делегацій, серед гостей будуть глави генштабів, командувачі сухопутними військами, ВМС і ВПС, заступники очільників генеральних штабів і міністрів, командувачі жандармерією і поліцією, береговою охороною та радники.
Організатори відмічають, що в цьому році підвищений інтерес до IDEF-2021 проявили вищі посадові особи, відповідальні за постачання оборонної продукції. Це, на думку організаторів заходу, може свідчити про те, що виставка пройде успішно і досягне поставлених цілей.
Попередня виставка IDEF пройшла 2019 року. Тоді в заході взяла участь 151 делегація з 70 країн світу і трьох міжнародних організацій. До складу делегацій увійшли 588 високопоставлених гостей. Зразки сучасної військової техніки на виставці представила 1 061 компанія з 53 країн. З виставкою ознайомилися 76 010 представників оборонних компаній і відомств з 96 країн, журналісти з 26 країн.
Нагадаємо, що військово-технічне співробітництво України та Туреччини, яке останнім часом динамічно розвивається, в останні два роки, що пройшли між виставками IDEF 2019 та IDEF 2021, набуло ще більшої динаміки. Це не дивно, бо плідна співпраця відповідає стратегічним інтересам і України, і Туреччини, а її драйверами виступають особисто президенти обох країн Володимир Зеленський та Реджеп Ердоган.
Суттєвий прорив у розвитку військово-технічного співробітництва між Україною та Туреччиною стався в жовтні 2020 року під час візиту української делегації на чолі з Президентом України та за участю Міністра оборони України до Стамбула. Тоді було підписано низку двосторонніх документів. Зокрема, Міністр оборони України Андрій Таран та голова Державного агентства з питань оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаїл Демір підписали Меморандум про наміри між Міністерством оборони України і Державним агентством з питань оборонної промисловості Турецької Республіки в галузі оборонно-промислових проектів, який містить плани реалізовувати проекти з будівництва бойових кораблів, БПЛА і турбінних двигунів.
Також Міністр оборони України Андрій Таран та Міністр національної оборони Турецької Республіки Хулусі Акар підписали Рамкову військову угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки.
Згідно з цією угодою, співпрацю Києва та Анкари у військовій сфері планується розвивати по 21 напрямку. У їх числі - військова підготовка, оборонна промисловість, обмін секретною військовою інформацією, миротворчі операції, протидія піратству, а також співробітництво в сфері досліджень, розробок і технологій. Цю угоду і українські і турецькі експерти називають "плацдармом для обох країн, що створює великі можливості".
Інформаційно-консалтингова компанія "Діфенс Експрес" є партнером спеціалізованого видання IDEF DAILY Міжнародної оборонної виставки IDEF-2021 і висвітлюватиме хід заходу та участь в ньмоу українських підприємств.
Читайте також: Понад 30 проєктів від надр до космосу: Посол оцінив ВТС України та Туреччини