xcounter
#

У РФ набирають оберти чистки причетних до Х-47 "Кинжалу": почали з теоретиків й перейшли до конструкторів та воєнпредів

28351
У РФ набирають оберти чистки причетних до Х-47 "Кинжалу": почали з теоретиків й перейшли до конструкторів та воєнпредів

Після арешту теоретиків гіперзвуку, Кремль почав затримувати розробників та військових представників холдингу "Тактическое ракетное вооружение", який відповідає за "Кинжал"

У РФ набирає оберти "чистка" науковців, конструкторів та інженерів, які були дотичні до розробки комплексу "Кинжал". Людей, які були дотичні до нього, затримають, висувають звинувачення у держзарді, або у хабарництві.

Якщо раніше було відомо про теоретиків, то тепер справа дійшла до виробників. Зокрема сьогодні, 18 травня, стало відомо про затримання "за хабар" топ-менеджера "Арзамасского приборостроительного завода им. Пландина", яке виконує оборонні контракти та входить у холдинг "Тактическое ракетное вооружение".

Читайте також: Ізраїльський PULS продовжує "ходу" по Європі: Нідерланди обрали ракетний комплекс від Elbit замість HIMARS
АО
Прохідна "АПЗ им. Пландина"

Саме підприємство з Арзамасу має пряме відношення до "Кинжала". Зокрема завдяки ще відкритим у 2019 році реєстрам оборонних закупівель РФ, відомо, що підприємство мало виготовити "изделие У-001М" для модернізації Ту-22М3М, головною особливістю якого має стати саме можливість запуску Х-47 "Кинжал". А під індексом "У-001М"проходить система управління озброєнням.

Але схоже, що очікувати на "воронок" необхідно й посадовцям з міноборони РФ. Днями доволі обмежено у РФ повідомили про затримання начальника воєнного представництва "Тактическое ракетное вооружение" Подлесного, який разом з іншими неназваними фігурантами підозрюється у крадіжці на оборонзамовленні 700 млн рублів (8,7 млн доларів). Можливо це пов'язано із гучною справою очільником підприємства "Звезда-Стрела", яке входить у холдинг, та залучено до роботи над авіаційними ракетами, жаростійкими титановими сплавами та виготовленню корпусів реактивних двигунів. Його директора, Масленского затримали ще восени 2022 року.

Тактическое ракетное вооружение
"Тактическое ракетное вооружение" відповідає за всю лінійку керованих ракет "повітря-земля" у РФ

А найбільшого розголосу набула ситуація із трьома теоретиками гіперзвукового польоту Інститут теоретичної та прикладної механіки ім. Христиановича Сибірського відділення Російської академії наук. Маслов, Шиплюк та Звегинцев , які безпосередньо займались аеродинамікою гіперзвуку осуджують за держзарду.

Завдяки відкритому листу співробітників закладу відомо, що посадити їх хочуть за публікації у західних наукових журналах. Що звісно викликало взагалі шок у наукових колах РФ, бо у таких установах відправка будь-якої статті у друк потребує отримання дозволу від "режимно-секретного відділу", тобто безпосередньо від ФСБ. А це означає, що під статтею держзради ходять тепер всі більш-менш відомі науковці дотичні до будь-якої обмеженої інформації.

Водночас насправді ця чистка почалась не зараз. Перший науковець з цієї установи був затриманий ще 30 червня 2022 року - Колкер, який займався квантовими оптичними технологіями. Вже 7 липня російський науковець несподівано помер у СІЗО від раку на IV стадії. Після арешту Колкера 2 липня були затримані "аеродинаміки": Маслов, 5 серпня Шиплюк, а вже у квітні 2023 року - Звегинцев, всіх нібито звинувачують за співробітництво з іноземними розвідками.

Гіперзвукова ударна аеродинамічна труба
Гіперзвукова ударна аеродинамічна труба у Інституті теоретичної та прикладної механіки

Цікаво, що наразі у РФ для всіх причетних до оборонної тематики існує дві причини для затримання, "хабарництво" та "держзрада". На щось цікавіше, окрім традиційного сталінського "вредитель" та "шпион", у чекістів фантазії не вистачає.

Читайте також: Секретний стелс-винищувач знову засвітився на відео: як виглядає ймовірний літак шостого покоління NGAD