Нещодавно стало відомо про підписання контракту щодо постачання компанії Turkish Aerospace Industries (TAI) 14 турбовальних моторів виробництва АТ "Мотор Січ" для перспективних ударних гелікоптерів важкого класу ATAK-II.
Ці машини приблизно у два рази перевершують за вантажопідйомністю наявні зараз в армії Туреччини розвідувально-ударні гелікоптери Т129 АТАК й згодом мають стати основною ударною силою армійської авіації цієї країни.
Читайте також: "Мотор Січ" почне виготовляти на ХДАВП фюзеляжі для нових гелікоптерів
Як повідомив в недавньому інтерв’ю виданню "Укрінформ" генеральний директор "Мотор Січ" В’ячеслав Богуслаєв, партнерство з TAI передбачає створення та продаж для турецької компанії й низки інших систем.
"Я зустрічався з Реджепом Ердоганом, їздив у складі делегації. Туреччина демонструє серйозні плани в частині авіації. Вони просять нас зробити редуктор і все інше, необхідне для гелікоптера, крім фюзеляжу. Фюзеляж у них вже стоїть хороший", - розповів В’ячеслав Богуслаєв.
Тобто, ймовірно, мова йде про розробку й постачання всієї рушійної системи для ударного гелікоптера, яка складає досить суттєвий процент вартості такої машини.
Своєю чергою, великий відсоток складних українських систем відкриває можливість локалізації виробництва "турецького Апача" в Україні, де він згодом зможе замінити застарілі радянські Мі-24.
Нагадаємо, 11-тонний ударний гелікоптер ATAK-II зможе нести до 1500 кг різноманітного озброєння та автоматичну гармату калібру 30-мм. Його розробка почалася у 2019 році, а перший політ дослідного зразка з українськими двигунами запланований на 2023 рік.
Читайте також: "Мотор Січ" поставила ЗСУ вже 6 комплектів нових лопатей для Мі-24