xcounter
#

Туреччина майже на 1 млрд доларів наростила експорт продукції оборонної та авіаційної промисловості за 2021 рік

1252
Україна та Туреччина зберігають вислокий рівень військово-технічного співробітництва
Україна та Туреччина зберігають вислокий рівень військово-технічного співробітництва

​Туреччина у 2021 році досягла рекорду в експорті продукції оборонної та авіаційної промисловості перевищивши показник 2020 року майже на 1 млрд доларів США і найбільший попередній показник майже на 0,5 млрд доларів США. При цьому у 2021 році багато видів продукції турецької оборонної та авіаційної промисловості було експортовано вперше, також вдалося розширити список країн-імпортерів

У 2021 році експорт сектору оборонної та авіаційної промисловості досяг рекордних 3 млрд. 224 млн. 786 тис. доларів. Це - значно більше ніж у 2020 році, коли обсяг експорту складав 2 млрд 278 млн 695 тис. доларів. Також значно перевищено і попередній рекорд експорту, який був зафіксований у 2019 році (2 млрд 740 млн 988 тис. доларів) – у 2021 цей рекорд був побитий ще в листопаді.

Туреччина рекордно наростила експорт озброєнь та військової техніки, Defense Express
У 2021 році Туреччина експортувала продукції сектору оборонної та авіаційної промисловості на 3 млрд. 224 млн. 786 тис. доларів / Фото: Агенство Анадолу

Про це повідомляє турецьке інформаційне агенство Анадолу.

Читайте також: ​Туреччина рекордно наростила експорт озброєнь та військової техніки, Україна в лідерах імпорту

При цьому найбільш успішних показників було досягнуто в грудні: зростання експорту склало 55 відсотків порівняно з тим же місяцем попереднього року, обсяг закордонних поставок досяг рекордних 433 млн 9 тис. доларів.

Головним імпортером продукції оборонної та авіаційної промисловості Туреччини стали США – 1 млрд 127 млн. 861 тис. доларів.

Туреччина рекордно наростила експорт озброєнь та військової техніки, Defense Express
Головним імпортером продукції оборонної та авіаційної промисловості Туреччини у 2021 році стали США / Інфографіка: Агенство Анадолу

Слідом йдуть Азербайджан – 202 млн 221 тис. доларів, Катар – 180 млн 547 тис. доларів, ОАЕ – 161 млн 526 тис. доларів, Марокко – 159 млн 667 тис. доларів.

Значно зріс порівняно з попереднім роком експорт продукції оборонної та авіаційної промисловості Туреччини до таких країн, як Ефіопія, Бангладеш, Киргизстан, Руанда, Литва, Конго, Парагвай, Словаччина, Кувейт, Буркіна-Фасо, Чад та Узбекистан.

По Україні дані не наводяться, але відомо, що за результатми 11 місяців минулого року, наша країна було на шостому місці серед країн-експортерів турецької оборонної та авіаційної продукції і за 2021 рік витратила 123 млн. 193 тис. доларів США, наростивши імпорт турецьких озброєнь, у порівнянні з 2020 роком, на 600,4 %.

Туреччина рекордно наростила експорт озброєнь та військової техніи, Україна в лідерах імпорту, Defense Express
ТОП-20 імпортерів оборонної продукції Туреччини (у доларах США) / За даними Агенства Анадолу

Також відомо, що Україна та Туреччина за останні 4 роки підписали оборонних контрактів на 1 млрд. доларів США. доларів США.

За даними Союзу експортерів Туреччини (TİM), у 2018 році експорт оборонної та авіаційної промисловості Туреччини становив 2 млрд 35 млн 956 тис. доларів.

Туреччина рекордно наростила експорт озброєнь та військової техніи, Україна в лідерах імпорту, Defense Express
15 липня 2021 року ВМС ЗС України отримали оновлений БпАК Bayraktar TB2 з покращеними тактико-технічними характеристиками / Фото: Defense Express

Відомо, що У 2021 році Україна закупила один комплекс Bayraktar TB2 з покращеними тактико-технічними характеристиками, який складається з декількох безпілотників та станцій управління, отримали Військово-морські сили України. Як з місця подій повідомляв Defense Express, оновлений БпАК був переданий 15 липня до складу 10-ої морської авіаційної бригади Військово-морських сил України. Поставку цього безпілотного комплексу ВМС України компанія Baykar здійснила зі значним випередженням графіку. Але, вочевидь, що це була на єдина закупівля турецького озброєння.

Раніше, у 2019 році Україна для своїх Збройних сил закупила шість розвідувально-ударних БпЛА "Байрактар TB2" (Bayraktar TB2), три станції управління та керовані бомби до цього БпЛА. Сума контракту становила $70 млн.

Туреччина рекордно наростила експорт озброєнь та військової техніи, Україна в лідерах імпорту, Defense Express
Турецькі радіостанції виробництва компанії Aselsan, що також закуповуються в інтересах Збройних cил України, належать до сучасного сімейства засобів зв’язку, побудованих на основі технології software-defined radio (SDR)

За даними Defense Express, Україна запланувала на 2022 рік виділення коштів на закупівлю декількох нових безпілотних комплексів Bayraktar TB2. Власне, ці закупки передбачені в рамках раніш укладенних домовленостей між Міноборони та компанією Baykar - на додаток до обумовлених закупівель та поставок безпілотних комплексів на 2021 рік.

Раніше Defense Express писав, що Україна отримала систему бойового управління, що використовують ВМС Туреччини, а також про стан та перспективи військово-технічного співробітництва України та Туреччини.

Читайте також: ​Україна отримала систему бойового управління, що використовують ВМС Туреччини