Туреччина продовжує свою боротьбу із масштабними лісовими пожежами, які уражають південь країни ще з 28 липня цього року. Для допомоги у боротьбі із цією стихією шість країн уже спорядили до Туреччини 18 своїх літальних апаратів своєї пожежної авіації.
Один із найбільших внесків – зробила Україна, від імені якої діють три пожежні літаки Ан-32П із складу авіації ДСНС України, і також – чотири Мі-8 із складу флоту компанії "Українські вертольоти". Про це йдеться в публікації турецького інформагентства Anadolu.
Читайте також: Перуанський Ан-178-100Р отримає шість пасажирських крісел за ціною нового автомобіля
За наявною інформацією, пожежні Ан-32П виконали уже понад 10 вильотів, під час яких було проведено скид понад 100 тонн води.
При цьому, як зазначають джерела в самій Туреччині, пожежна авіація України виконує свої польоти для гасіння пожеж в Туреччині без жодної оплати від Анкари, зокрема – на експлуатаційні витрати.
Цікаво, що свій контингент для гасіння пожеж в Туреччині надала також Російська Федерація – мова про п’ять літаків Іл-76, адаптованих для виконання "пожежних" завдань, та три вертольоти Мі-8.
При цьому, за словами турецьких джерел, російські "пожежні" авіатори працювати безоплатно відмовились.
Окрім України та РФ, своїх вогнеборців на допомогу турецьким колегам спорядив Азербайджан, від імені якого діє один вертоліт Мі-8, та 53 одиниці техніки й особового складу.
Також – для гасіння пожеж Іран надав підтримку в 1 літак та 2 гелікоптери.
Також Туреччина на платній основі залучила один пожежний літак CL-415 від Хорватії та два літаки CL-415 від Іспанії, за програмою Євросоюзу "Механізм цивільного захисту". Анкара щороку справно платила внески для участі у цій програмі.
Можливо, після того, як в Туреччині завершиться поточна "битва" із масштабними лісовими пожежами, Києву та Анкарі було б варто розвинути свою співпрацю по темі пожежної авіації, зокрема – домовитись про оперативний обмін спеціалізованими літаками та гвинтокрилами для ліквідації можливих стихійних лих.
Читайте також: ДП "Антонов" міг виробляти спільно з Boeing Т-7А Red Hawk - домовленості саботували