Штраф у 150 тисяч доларів: "Укрспецекспорт" намагався відправити за кордон запчастини до танків без ліцензії від ДСЕК

5058
Один з головних українських спецекспортерів порушив українське законодавство під час експорту товарів військового призначення
Один з головних українських спецекспортерів порушив українське законодавство під час експорту товарів військового призначення

​ДК "Укрспецекспорт" порушила українське законодавство про експортний контроль, намагаючись провезти через кордон продукцію військового призначення без відповідної ліцензії від Державної служби експортного контролю України. Тепер компанія має сплатити штраф у розмірі близько 150 тисяч доларів

У липні 2020 року Державна компанія "Укрспецекспорт" мала відправити до однієї з країн Південної Азії партію запасних частин до танків.

Більшість з продукції цієї партії була цивільного призначення, однак під час проходження через митницю виявилося, що близько 10 позицій з партії – продукція військового призначення, на яку "Укрспецекспорт" не отримав спеціальних офіційних ліцензій від Державної служби експортного контролю (ДСЕК) України.

Читайте також: СБУ та ДСНС позиваються до "Укрспецекспорту"
ДК
В "Укрспецекспорті" не погоджуються зі штрафом, накладеним ДСЕК України

Тут варто зауважити, що згідно з чинним законодавством, якщо компанія відвантажує за кордон продукцію військового призначення, то для кожного контракту компанія повинна отримувати офіційну ліцензію від ДСЕК України. В "Укрспецекспорті" це правило проігнорували.

Відповідно до цього порушення законодавства про експортний контроль, ДСЕК України рішенням №42/21 від 02.04.2021 року наклало на ДК "Укрспецекспорт" штраф у розмірі близько 150 тисяч доларів.
СБУ
3 листопада 2020 року у приміщеннях "Укроборонпрому" та "Укрспецекспорту" були здійснені обшуки у рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 "Державна зрада" Кримінального кодексу України

Водночас в "Укрспецекспорті" з таким рішенням не погодилися та подали позовну заяву до Окружного адміністративного суду міста Київ про визнання протиправним та скасування рішення ДСЕК про накладення штрафу. ОАСК позов не задовольнив. Відповідна Ухвала від 21 квітня 2021 року м. Київ № 640/10772/21 була опублікована в системі Opendatabot.

Вадим Ноздря
Вадим Ноздря – директор ДК "Укрспецекспорт"
Отже, рішення про стягнення ДСЕК України штрафу у десятки тисяч доларів з "Укрспецекспорту" залишається в силі.

З боку Defense Express зазначимо, що порушення законодавства про експортний контроль не тільки призводить до стягнення штрафу, але й, за оцінками правників, може бути приводом для дострокового звільнення директора компанії-порушника.

Читайте також: Замість нових замовлень: "Укроборонпром" змінив керівництво на ключових оборонних заводах