xcounter
#

Пентагон наказав не виконувати розпорядження Маска та почав боротьбу проти його програми звільнень

10511
У міноборони США вже почались скорочення (всі фото: US DoD)
У міноборони США вже почались скорочення (всі фото: US DoD)

Ілон Маск погрожує звільненням кожному американському посадовцю, якщо він не напише п'ять своїх досягнень за минулий тиждень, звісно у міноборони США, й не тільки, це нікому не сподобалось

У США між відомствами почалась вже відкрита боротьба, на одному боці яких ключові структури, включно з силовими відомствами, міністерством оборони та ФБР, а на іншому департамент з підвищення державної ефективності DOGE, на чолі з Ілоном Маском.

Як пише відомче видання міноборони США Stars and Stripes, всі державні службовці отримали від Управління кадрової політики (Office of Personnel Management - OPM) у суботу електронний лист, який зобов'язував їх протягом 48 годин описати п'ять конкретних досягнень, які вони здійснили за тиждень що минув.

Читайте також: Китай має ракети "повітря-повітря" аж на 300-500 км, в той час як США роблять AIM-260A JATM на дальність до 200 км

На додачу до цього Ілон Маск у мережі X написав, що всі хто не відповість у строк буде звільнений. При цьому це повідомлення від очільника DOGE було опубліковано одразу після того, як Трап закликав Маска бути більш "агресивним" у питанні масових звільнень посадовців.

Але, попри те, що всі ключові пости у США вже очолюють люди, які були призначені особисто Трампом, деякі відомства виступили проти цього та дали прямі вказівки співробітникам не відповідати на лист. Зокрема у Пентагоні наказали своїм співробітникам не відповідати на цей лист, зазначивши, що міністерство самостійно перевіряє та оцінює ефективність своїх співробітників.

Аналогічне повідомлення було зроблено й ФБР, а також рядом інших відомств, включно з державним департаментом. Водночас деякі відомства або прямо наказали виконати вимоги у листі та надати звіт, зокрема це зробили у департаменті охорони здоров'я та соціальних служб, або не змогли адекватно прокоментувати це, як у прокуратурі.

Водночас, повертаючись до теми скорочень саме у Пентагоні, то мова йде не те щоб про збереження працівників. А про збереження контролю над своєю кадровою політикою. Бо саме відомство вже оголосило план на скорочення 5400 цивільних працівників, які зараз знаходяться на випробувальному терміні, тобто лише нещодавно вийшли на роботу. Але попередили, що можливо згодом будуть звільнені ще "десятки тисяч" з 700 тисяч цивільних працівників.

При цьому це вже викликало доволі вагому напругу у суспільстві, бо до 46% цивільних працівників американского відомства - ветерани. І з боку Defense Express зазначимо, що державний департамент оборони США, це не лише сам Пентагон та штаби, а ще понад 20 окремих агентств, служб та центрів, включно із Агентством національної безпеки та DARPA.

армія сша

Також варто додати, що Трамп вже встиг пройтись й по верхівки командування збройними силами США. Зокрема, був знятий очільник Об'єднаного комітету начальників штабів (очільник Генштабу) Чарльз Квінтон Браун-молодший. На його посаду був висунутий Ден Кейн, який вже вийшов у відставку, але, у випадку затвердження, може стати першим не генералом чи адміралом (чотирьохзірковим) на цій посаді, він дослужився до генерал-лейтенанта.

Читайте також: Що це за колісні танки B1 Centauro з Італії і чи можливо, що вони посилять ЗСУ