Прес-служба Харківського авіазаводу написала на своїй сторінці у Facebook про "успішне відрядження" в Угорщину свого генерального директора Олександра Кривоконя, результат якого – угорська компанія Magnus Aircraft та ХДАВП уклали "протокол про наміри".
В прес-службі ХАЗ вибір угорської компанії Magnus Aircraft обсгрунтували тим, що вона зможе оформити на малі літаки виробництва Харківського авіазаводу сертифікат (EASA Європейська Агенція Авіаційної Безпеки).
Читайте також: Німеччина та Франція створюють спільну ескадрилью, що літатиме на С-130
Ну і також – що угорці допоможуть замінити на літаках ХАЗ-30 композитні деталі і авіоніку, та знайти покупців на такі літаки серед гравців світового авіаринку. Кривоконь сподівається, що його підприємство зможе продавати на світовий авіаринок до 100 малих літаків ХАЗ-30.
Втім, тут варто звернути увагу на іншу частину повідомлення прес-служби Харківського авіазаводу.
А саме – що ХАВП спільно із Угорщиною планує проводити модернізацію, імпортозаміщення та технічне обслуговування літаків Ан-74. Ну і також – що завод домовився з угорським Університетом Печа про підготовку молодих фахівців та допомогу в розробці документації на модернізацію Ан-74 та Ан-140.
Прес-служба Харківського авіазаводу заявляє, що остаточні домовленості про співпрацю між підприємством та партнерами з Угорщини будуть укладені в жовтні 2021 року, коли до України прибуде угорська делегація. Але тут варто виголосити таке застереження.
Угорська літакобудівна компанія Magnus Aircraft виступає партнером російської державної корпорації "Ильюшин" в проекті ліцензійного виробництва легкого чотиримісного літака Ил-103. Про можливість такого проекту урядовці Російської Федерації говорили в червні 2020 року, а вже у березні 2021 року Magnus Aircraft таки придбала ліцензію на виробництво Ил-103.
Чи стартувало виробництво російських Ил-103 в Угорщині – точні дані відсутні. Але однак виходить, що угорська компанія Magnus Aircraft виступає партнером однієї з корпорацій російського ОПК.
І чи є доречною співпраця українського авіабудівного підприємства із угорським партнером російського "Ильюшина" - на таке питання має давати відповідь уже керівництво "Укроборонпрому", якому власне й підпорядкований Харківський авіазавод.
Читайте також: "Укроборонпром" відреагував на інформацію про страйк на ХДАВП