xcounter
#
Керівник Limpid Armor: "LPMK значно підвищує ситуаційну обізнаність екіпажу"

Керівник Limpid Armor: "LPMK значно підвищує ситуаційну обізнаність екіпажу"

303

Важливе значення для розвитку нового озброєння чи модернізації наявного відіграє процес інтеграції в ньому сучасних технологічних рішень, що значно підвищують його бойові можливості

Достатньо активно в цьому напрямку працює українська компанія Limpid Armor, яка розробила систему Land Platform Modernization Kit (LPMK) для важкої броньованої техніки. Defense Express поспілкувався про нові рішення, які пропонуються підприємством, із його засновником та керівником компанії, ветераном антитерористичної операції Михайлом Гречухіним.

Пане Михайло, буквально кілька слів про Вашу компанію і ті технологічні рішення, що ви пропонуєте потенційним споживачам в секторі безпеки та оборони.

Читайте також: "Прогресу" 30 років. Історія першого українського спецекспортера

Limpid Armor є багатонаціональною компанією, що спеціалізується на віртуальній та доповненій реальності, робототехніці, штучному інтелекті та аналізі даних. Ми починали як стартап і презентували першу версію нашого рішення під час Міжнародної виставки «Зброя та безпека 2016». Надалі, вже у 2017 році ми оформилися юридично як підприємство Limpid Armor.

Наразі у нас вже кілька компаній, які діють в цивільному та безпековому секторах. Якщо казати про військовий напрямок, основний наш продукт – це саме Land Platform Modernization Kit (LPMK). До складу системи входять 8 камер з оптичною стабілізацією, встановлених на корпусі бронемашини. Наше власне програмне забезпечення «зшиває» потокове відео в режимі реального часу, яке оператор бачить у вигляді 360-градусної панорами навколишнього середовища. Система також виводить на екран телеметрію з усіх підсистем бойової машини, як от статуси завдань, цілі, інтерактивні підказки розміщення дружніх і ворожих підрозділів, інші дані доповненої реальності, що формуються, зокрема, на основі алгоритмів штучного інтелекту.

Наша система розпізнає цілі та об’єкти навколишнього середовища для надання допомоги оператору техніки. Отримана і проаналізована інформація видається або на монітори, або на шолом доповненої реальності, що також є нашим «субпродуктом». Наразі ми розробляємо декілька таких шоломів з різними варіантами окулярів та пристроями куди передаватиметься конкретна інформація, яка потрібна оператору залежно від його ролі. Так, для механіка-водія, це може бути інформація про дорогу, GPS мітки, позначки мінних полів, своїх і чужих позицій, кращих маршрутів. Для командира техніки - комунікація зі штабом, інформації про завдання, про основні цілі і напрямки руху. Для навідника - інформація з бойового модуля, прицільні шкали різних типів зброї, кількість набоїв та безпосередньо ціль для наведення.

Ваше рішення може бути інтегроване в будь-яку військову техніку?

Так. Танк, БМП, БТР, тощо. Система LPMK може бути встановлена, як в сучасну техніку з її інтеграцією до самої техніки, так і в стару, тільки тоді у вигляді окремого додаткового модулю.

Система здатна працювати виключно в рамках однієї бойової одиниці, чи може бути зав’язана в мережу, що складатиметься з низки машин різного типу?

На даному етапі створена нами система діє в рамках однієї бойової одиниці, але ми розглядаємо можливість розширення можливостей. Наразі ми здійснюємо візуалізацію всіх даних, які отримує одиниця техніка. Втім, якщо сама техніка має підключення, наприклад, до BMC (battle management system) або зв'язок з БПЛА, ми можемо отримані дані візуалізувати для операторів. Наразі ми не розробляємо якоїсь своєї системи для передачі даних, але ми розвиваємося теж і в цьому напрямку.

Чи є можливість інтеграції даної системи, наприклад, в роботизовану дистанційно керовану техніку?

Це якраз наш наступний крок. Наразі наше завдання сьогодні набрати якомога більше даних про навколишню обстановку, визначити оптимальний режим роботи, оптимальну поведінку операторів в тих чи інших ситуаціях, і після того винести процес управління технікою за межі броні. Надалі ми розраховуємо створити систему дистанційного керування і роботизації техніки з нашою системою візуалізації.

У ваших рішеннях, що є вітчизняним, а що імпортованим?

Програмне рішення, шоломи, корпуси для камер та система стабілізації – українського виробництва. Технологія Microsoft HoloLens - імпортна. Тож це успішне поєднання наших та іноземних рішень, що значно підвищують ситуаційну обізнаність екіпажу бойової техніки.

Як розвивається співпраця із потенційними споживачами закордоном та на національному рівні?

Окрім виставки «Зброя та безпека», ми презентували нашу систему Land Platform Modernization Kit в рамках IDEX-2019. Під час даної виставки в Абу Дабі відбулося підписання угоди з компанією International Golden Group (ОАЕ), яка є дистриб’ютором оборонних систем і постачальником озброєнь силовим структурам цієї країни. Зараз ми спілкуємося із замовниками та почали процес отримання ліцензії на експорт.

Крім того, ми почали процес постановки Land Platform Modernization Kit на озброєння в Україну.

Зараз ми знаходимося на етапі узгодження часу проведення визначальних відомчих випробувань.

Окрім того, ми тісно співпрацюємо з українськими приватними оборонними компаніями. Так в рамках виставки «Зброя та безпека 2019» ми долучилися до інтеграції нашої системи у БТР «Отаман-3» з колісною формулою 6х6 від ПрАт НВО «Практика». Машина розглядається як основний претендент для оснащення Морської піхоти України. Будемо сподіватися, що наша система ситуаційної обізнаності в даній машині буде в подальшому використовуватися українськими військовими.

Я так розумію, що з огляду на новизну проекту і те, що він не проходив, поки що державних випробувань, його не має у ДОЗ?

Так, не має. Якщо ми пройдемо відомчі і подальші випробування ситуація має змінитися. Тим не менш, по нашій темі ми інтенсивно співпрацюємо з військовими науковцями з ЦНДІ ОВТ. Також спільно з ними діємо в Науково-технічному комітеті НАТО і представляємо там Україну.

Які плани підприємства на майбутнє?

Ми орієнтуємося на позитивні результати інтеграції наших рішень в українську техніку, а також на розвиток співпраці з потенційними іноземними партнерами, які вже проявили зацікавленість, зокрема з Близького Сходу, країн Африки та Європи. Крім того, як я вже казав, працюватимемо в напрямку інтеграції нашої системи в роботизовані платформи, які керуються дистанційно.

Читайте також: КДНВП "Кварсит": Зона виживання