Прес-служба 40-ої бригади тактичної авіації ПС ЗСУ розповіла про роботу своїх авіатехніків, які обслуговують МіГ-29 для роботи по рашистам. Автори повідомлення розповідають зокрема, що після початку повномасштабного вторгнення РФ 40-а бригада змогла за мобілізацією набрати додаткових авіатехніків, особовий склад при цьому перейшов на цілодобовий режим служби.
Набір додаткових техніків був важливий не тільки через співвідношення, що "стандартно" на 1 пілота може припадати до 100 фахівців наземних служб. Але й також через рівень складнощі завдань, які виникли перед авіаторами ЗСУ після 24 лютого 2022 року.
Читайте також: Який літак точно буде не зайвим до F-16 Україні, й це можуть зробити навіть без загрози "ескалації"
Потрібно було не тільки готувати літаків до вильотів у цілодобовому режимі, чи ж ремонтувати між боями пошкоджену техніку. Потрібно було також відновлювати "борти" з консервації, і "ставити пташки на крило" буквально "через не можу". І тут є окремо цікавою вказівка про те, що авіатехніки бригади, наприклад, могли зібрати із трьох неробочих літаків один робочий.
Авіатехніки ЗСУ можуть записати собі "в актив" суттєве скорочення часу, необхідного для міжпольотної підготовки винищувачів. Стандартним показником вважається 40 хвилин на підготовку до нового вильоту, якщо необхідна підвіска ракет, то цей час само собою збільшується. Але нашим авіаторам вдалось зменшити цей інтервал удвічі.
Важлива деталь полягає в тому, що пілот винищувача та команда авіатехніків, які обслуговують "борт", складають по суті єдиний колектив. І це проявляється на рівні навіть побутових дрібниць, що техніки в інтервалі між злетами та посадками винищувачів своїм "підопічним" льотчикам готують каву. Окремо зазначається, що кадровий склад авіатехнічної служби постійно вдосконалює власні навики і паралельно навчає молоде поповнення, і особливо з цього пасажу виникає насправді важливий висновок.
Для переходу на західні F-16 важливо не тільки навчити пілотів, але й підготувати кадровий склад авіатехніків. Наскільки це буде масштабним завданням, може свідчити бодай наведене вище співвідношення, що на 1 льотчика припадає до 100 фахівців наземних служб. Відповідно, можемо заодно будувати припущення, що реальні темпи поставок F-16 від країн-партнерів залежатимуть зокрема і від того, наскільки оперативним буде переучування наземних служб ПС ЗСУ.
Читайте також: На скільки довго можуть літати вживані F-16: приклад країн НАТО та самих США