Збройні сили Польщі зараз мають в строю близько 30 вертольотів Мі-2, які використовуються в якості легких ударних або ж навчальних. Формально, Міноборони Польщі хоче замінити ці гвинтокрилі машини по програмі Perkoz, але модель вертольота на заміну – досі так і не обрала.

В Польщі працює завод по виробництву вертольотів PZL-Świdnik, який на початку 2010-х років викупила італійська аерокосмічна компанія AgustaWestland, що зараз має назву Leonardo.
Читайте також: Польща виведе на ремонт усі своїх три ракетні катери проекту Orkan
Це підприємство прагне продати польській армії гвинтокрили AW139 свого виробництва.

Щоб досягти своєї цілі, представники PZL-Świdnik намагаються вживати будь-яких засобів переконання. Наприклад, як пише портал Defence24, керівництво PZL-Świdnik пообіцяло – якщо їх AW139 замовить польська армія, сама Польща зможе постачати такі вертольоти із заводу в Свідніку на експорт, за механізмом міжурядових угод.
В якості додаткового аргументу була озвучена обіцянка адаптувати майбутні вертольоти AW139 керованими ракетами Spike.

Насправді, виробники AW139 не вперше обіцяють "полонізувати" той же вертоліт.
Як пише той же Defence24, у вересні підприємство PZL-Świdnik проводило льотну демонстрацію цього вертольота, виробленого однак на потужностях в Італії. І уже тоді прозвучала обіцянка дозволити експорт AW139 у випадку замовлення від Польщі.

За поточними розрахунками, завод у Свідніку може виробляти до 10 гвинтокрилих машин на рік AW139, а повний цикл виробництва та вводу в стрій складатиме 2 роки.
Тому зрозуміла запопадливість, із якою польські партнери італійського Leonardo намагаються продати свій вертоліт збройним силам Польщі.

Читайте також: Польща на 10% збільшить оборонний бюджет в 2021 році, аби купити танки Abrams