Міноборони Перу продовжує напрацьовувати технічні умови для проведення закупівлі 24 нових винищувачів, для заміни наявних 19 МіГ-29 (із них 9 у льотному стані) та до 12 літаків Mirage 2000, серед варіантів – F-16, JAS 39 Gripen та Rafale.
Могло би здаватись, що тут цілком достатнього того факту, що кожен з цих літаків за своїми характеристиками явно краще, аніж ті самі МіГ-29 та Mirage 2000, тому мовляв лишається відштовхуватись лише від тих умов по оплаті та поставці, які можуть запропонувати виробники літаків.
Читайте також: Закупівля Gripen Колумбією отримує нові подробиці щодо шикарних умов від Saab
Однак, як пише в своїй публікації портал Infodefensa, оборонне відомство Перу вирішило висунути доволі складні технічні умови по купівлі літаків, які ще й продовжує робити більш складними.
Конкретніше – якщо спочатку мова була про те, що Перу хоче отримати перші літаки уже за 3 роки після укладення контракту, що в поточних реаліях виглядає вкрай стислим строком, то тепер перуанське оборонне відомство в конкурсних вимогах прописує також і те, що переможець відбору має забезпечувати технічне обслуговування своїх літаків протягом перших семи років експлуатації.
Ба більше – остаточний відбір конкурсних пропозицій по літакам Міноборони Перу планує робити і з поправкою на те, які прямі вигоди та бонуси, в тому числі для місцевої промисловості, будуть готові запропонувати постачальники авіатехніки. Озброєння до літаків обговорюватиметься окремим "пакетом"
Мотиви таких кроків Перу в плані вибору літаків насправді доволі зрозумілі. Країна хоче убезпечити себе від "впливу геополітичних факторів", які можуть так чи інакше впливати на стабільність технічного обслуговування придбаної техніки.
Тим більш, пересвідчитись у тому, що Перу робить ставку саме на технічний аспект, можна було як мінімум на прикладі контракту по оновленню транспортної авіації, в рамках якого перуанці обрали C-27J, який хоч і виглядав дорожчим, аніж його конкуренти, але виявився більш зручним в плані організації технічного обслуговування.
Водночас, на даний момент не оголошується публічно, коли ж Перу планує таки дати контракт на купівлю 24 нових літаків, орієнтовна вартість якого має складати 3,5 мільярдів доларів.
Читайте також: Збитки від 5 млрд та скорочення 17 тисяч працівників: Boeing лихоманить, а це про 6 оборону компанію у світі