xcounter
#

ЗСУ збили одразу два "аналоговнєтні" "Циркони", якими РФ била по Києву: уламки зараз скажуть значно більше

Один з уламків  ЗМ22 "Циркон" після удару по Києву 25 березня 2024 року
Один з уламків ЗМ22 "Циркон" після удару по Києву 25 березня 2024 року
20815

"Циркон" є найновішою та найбільш втаємниченою ракетою в арсеналі РФ, якій у Кремлі приписують аналогвнєтні характеристики, але вона знову була перехоплена українськими зенітниками

Сьогодні, 25 березня, РФ знову використала свою найновішу ракету - ЗМ22 "Циркон" для удару по Києву. Це вже друге публічно відоме використання цієї ракети після невдалої спроби атакувати нею Київ 7 лютого. Тоді, скоріш за все, пошкоджена ракета впала на дорогу у Деснянському районі.

Але сьогодні ворог запустив "Циркони", які були збиті безпосередньо над Києвом. Про це, як стало відомо Defense Express з власних джерел, говорить результат першочергового аналізу уламків двох ракет, які були збиті, але впали у межах столиці.

Читайте також: Армія США має вже три прототипи Stryker з лазером, їх тестують не в Україні

При цьому, якщо після удару 7 лютого від "Циркона" залишились лише дуже сильно фрагментовані уламки, ідентифікація яких зайняла п'ять днів для офіційного підтвердження використання РФ цієї ракети. То наразі стали доступні значно інформативніші уламки "Циркона"

Циркон
Реконструкція зовнішнього вигляду "Циркона" від КНІДСЕ

Вони дозволять провести глибший аналіз, дати точну відповідь на тип двигуна, систему наведення, використанні матеріали тощо. Загалом це доволі значний об'єм інформації, який дозволить оцінити реальні можливості "Циркону" та рівень технологій, який наразі досяжний РФ для створення своєї найбільш втаємниченої ракети.

Нагадаємо, що ворог атакував "Цирконом" з поки окупованого Криму, про що говорить офіційне повідомлення про знищення двох балістичних ракет від Командування Повітряних сил.

Наразі залишається під питанням звідки саме був здійснений пуск - стаціонарний БКР "Утес", який також відомий як"Объект-100" - "Сотка", або модернізований мобільний комплекс берегової оборони "Бастион".

Зазначимо, що після перехоплення, так чи інакше, уламки ракети все одно падають на землю. У результаті склався спортзал державного навчального закладу у Печерському районі, рештки ще однією ракети впали у приватному секторі на лівому березі. Загалом постраждало сім осіб, госпіталізовано - двоє.

Нагадаємо, що досі не було жодного фото ракети ЗМ22 "Циркон", лише малоякісні відео з її пуском від так званого міноборони РФ. Під питанням залишаються і її характеристики, бо у РФ спочатку заявляли про дальність у 400 км та швидкість у 6 Махів, згодом про 600 км, потім про 1000 км та з 9 Махів. Вага бойової частини у різних джерелах декларується на рівні від 300 до 500 кг.

Читайте також: Французька розвідка каже, що деякі країни Африки розчаровані зброєю від Китаю