Американська компанія Northrop Grumman розпочинає роботи зі створення прототипу 20-мм гармати Sky Viper. Про це в компанії повідомили 10 березня під час брифінгу для ЗМІ.
Зазначається, що ця гармата буде передусім призначена для гелікоптерів нового типу, які створюються у рамках програми Future Vertical Lift.
Читайте також: Баражуючі боєприпаси Ізраїль встановить на гелікоптери армії Республіки Корея: буде нова концепція бою (відео)
Серед конкурентів гармати від Northrop Grumman – 20-мм гармата XM915 Gatling від General Dynamics Ordnance and Tactical Systems – одну з цих гармат планують встановити зокрема на майбутній ударний розвідувальний літак Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA).
Ось що кажуть про свою розробку у Northrop Grumman: "Ця 20-мм гармата має забезпечити відмінні характеристики у порівнянні з іншими зразками озброєння, які є на ринку".
Ця розробка базується на гарматі М230, яка наразі встановлена на ударному гелікоптері AH-64 Apache, але в компанії кажуть, що "ми також інтегруємо нові сучасні технології, щоб зменшити загальну вагу та віддачу системи, забезпечивши вимоги програми FARA".
Також очікується, що нова зброя матиме збільшений темп стрільби, якщо порівнювати з гелікоптерами Apache.
Зазначається, що 20-мм боєприпаси для гармати матимуть "значно покращену летальність по низці цілей, зокрема безпілотникам, гелікоптерам, стаціонарним об’єктам тощо".
Як стверджують у компанії, наразі розробники завершили першочерговий аналіз конструкції, а також початкове моделювання та функціональні випробування.
Як тільки буде готова перша серійна модель, компанія розпочне повномасштабні бойові стрільби (наприкінці весни або ж на початку літа цього року) й потім передасть її військовим для проведення додаткових випробувань.
Зрештою, Армія США оцінить обидві гармати – від GD і Northrop – щоб прийняти рішення про подальшу долю зброї для нових гелікоптерів з огляду на розміри, вагу, потужність, точність і те, яку з цих гармат буде легше інтегрувати на нові платформи.
Читайте також: "Мотор Січ" розробляє корабельний вертоліт для українських корветів типу Ada: деталі проекту