xcounter
#

Баражуючі боєприпаси Ізраїль встановить на гелікоптери армії Республіки Корея: буде нова концепція бою (відео)

Республіка Корея зацікавлена у реалізації концепціїї  MUM-T
Республіка Корея зацікавлена у реалізації концепціїї MUM-T
2425

Ізраїльський оборонний гігант Israel Aerospace Industries (IAI) і південнокорейська Korea Aerospace Industries (KAI) в рамках спільного проєкту планують до 2022 року інтегрувати системи запуску баражуючих боєприпасів виробництва IAI на вертольоти KAI.

Korea Aerospace Industries (KAI) та Israel Aerospace Industries (IAI) підписали меморандум про взаєморозуміння (MOU) щодо cпільного проєкту з застосування баражуючих боєприпасів в інтересах армії Республіки Корея. У заяві від 3 березня партнери оголосили, що мають намір поєднати авіаційну техніку KAI з досвідом безпілотних літальних апаратів IAI.

баражуючі боєприпаси
Пуск БпЛА з гелікоптера

Як відомо, ізраїльська компанія IAI є розробником та виробником низки баражуючих боєприпасів: від потужних БпЛА Harpy і Harop і закінчуючи меншими, тактичними платформами типу Green Dragon і Rotem.

Читайте також: ​Полювання на танки: Азербайджан показав ефективність баражуючих боєприпасів (відео)

Співпраця між KAI та IAI скерована на реалізацію перспективної концепціїї поєднання пілотованих та безпілотних команд (MUM-T) у застосуванні армійської авіації збройних сил Республіки Корея.

У листопаді 2020 року KAI випустила рекламне відео, що висвітлює концепцію MUM-T. У відео показана взаємодія атакуючих гелікоптерів, штатних вертольотів KUH-1 при виконанні різних місій з застосуванням баражуючих БпЛА.

При цьому БпЛА запускаються з транспортних пускових контейнерних установок, які кріпляться як штатне модульне навантаження для гелікоптера. При цьому БпЛА виконують як розвідувальні, так і ударні місії.

БпЛА
БпЛА запускаються з транспортних пускових контейнерних установок гелікоптера

Розвідувальні дані, зібрані БпЛА, можуть передаватися також на інші, більш потужні засоби враження через операторів БпЛА. При цьому отримання данних та керування БпЛА може здійснюватись як з борту гелікоптерів, так і з наземних мобільних пунктів управління.

Розвідувальні дані, зібрані БпЛА, можуть передаватися на інші, більш потужні засоби враження

Раніше, у лютому 2021 р. IAI оголосив про продаж сухопутної та морської версій свого відомого БпЛА Harop двом азіатським країнам та про замовлення на БпЛА Rotem на загальну суму $100 млн.

Баражуючі боєприпаси ізраїльского виробництва широко застосовувались Азербайджаном у нещодавньому збройному конфлікті у Нагірному Карабаху, де довели свою ефективність і були прикладом сучасного тренду ведення бойових дій - з широким використанням безпілотних літальних апаратів різного класу.

Читайте також: Аналіз військових втрат у Нагірному Карабаху: як $20 млн знищили $1 млрд (інфографіка)