xcounter
#

​Техніка перемоги Азербайджану: Harop, Spike, Lora, Dana, Bayraktar TB2 та інше (фото)

БПЛА змінили остаточно змінили "малюнок" сучасної війни (фото president.az)
БПЛА змінили остаточно змінили "малюнок" сучасної війни (фото president.az)
5064

На параді на честь перемоги у війні за Нагірний Карабах у Баку Азербайджан показав озброєння своєї армії

Азербайджан на честь перемоги у війні за Нагірний Карабах, яка тривала з 27 вересня по 10 листопада 2020 року показав озброєння свої армії.

Defense Express відібрав найцікавіші зразки, які дозволили азербайджанський армії змінити парадигму у війні, яка проходила у надскладних умовах гірської місцевості, помножену на глибоку оборону.

Читайте також: Олег Уруський назвав, які пріоритети матиме Державне оборонне замовлення на найближчі роки

І мова йде не тільки про БПЛА, на кшталт Bayraktar TB2, ефективне використання яких змінили "малюнок" сучасної війни та дозволили отримати повний контроль над полем бою.

БПЛА Азербайджану
Азербайджан за останні роки зробив вагому ставку на БПЛА (фото president.az)

А і про широке використання високоточної зброї та сучасних артилерійських систем. "Поза кадром" ефективних ударів знятих з БПЛА залишилось головне - можливість армії Азербайджану отримувати точні координати цілей та у режимі он-лайн передавати їх на засоби ураження, які одразу відкривають вогонь.

Dana M1
Dana M1 - інтегрована у сучасні цифрові системи управління військами (фото teleqraf.com)

Для виконання цієї задачі армія повинна мати широкий арсенал із різною далекобійністю та потужністю, починаючи від мобільних мінометів та РСЗВ, до баражуючих боєприпасів та оперативно-тактичних комплексів.

Саме тому оперативна та тактична обізнаність військ, мобільність, високоточність та здатність воювати у режимі он-лайн вже стала головним чинником ефективності будь-якої армії.

Читайте також: Нові подробиці поставки САУ Dana-M2 до ЗСУ: виробництво в Україні, передача технологій та справжня ціна
Plasan SandCat
Plasan Sand Cat - ізраїльско-американський бронеавтомобіль, який в армії Азербайджану став платформою для цілої низки озброєння (фото itv)
Spike NLOS
Spike NLOS на шасі Sand Cat. Це унікальний за своїми можливостями комплекс від ізраїльської компанії Rafael здатний знищувати цілі на дальності до 32 км. Оператор режимі он-лайн бачить відео з самої ракети та може самостійно коригувати політ та обирати ціль вже під час польоту, а ракета - захоплювати та автоматично наводитись на неї (фото itv)
Spear Mk2 Elbit
Spear Mk2 Elbit - ізраїльській 120-мм міномет з дальністю пострілу до 12 км. Він інтегрований до сучасних систем автоматизованого управління військами, а час його розгортання у бойове положення 60 секунд. (фото itv)
Spike ER
Протитанковий ракетний комплекс Spike ER від Rafael. Дальність пострілу - 8 км. (фото itv)
Elbit Hermes 900
Своїм успіхом у війні Азербайджан зобов'язаний широкому використанню БПЛА, які знаходили цілі та у режимі он-лайн передавали їх координати на засоби ураження. Одним з них є ізраїльський Hermes 900 від Elbit (фото president.az)
IAI Heron
Ще один ізраїльській розвідувальний БПЛА - IAI Heron (фото president.az)
Hermes 450
Hermes 450 від Elbit Systems (фото president.az)
Bayraktar TB2
Bayraktar TB2 від турецької Baykar Makin став справжньою "зіркою" у війні за Нагірний Карабах. Окрім наведення артилерії він виходив на самостійне полювання, ефективно використовуючи високоточні MAM-L (фото president.az)
IAI Harop
Нагірний Карабах довів надвисоку ефективність дронів-камікадзе. Завдяки IAI Harop Азербайджан вивів з ладу значну частину систем ППО противника (фото itv)
Артилерія Азербайджану
Попри враження, що головні ударні дії велись саме БПЛА, головний тягар взяла на себе артилерія (фото president.az)
САУ Dana-M1
Поки Азербайджан ефективно використовує САУ Dana-M1, в Україні її закупівля стала предметом критики (фото teleqraf.com)
РСЗВ Lynx LAR-160
Ізраїльська РСЗВ у калібрі 160-мм, дальність стрільби до 45 км (фото itv)
РСЗВ "Полонез"
Білоруська РСЗВ "Полонез", дальність пострілу 200-300 км, точність +/- 30-50 метрів (фото itv)
ОТРК Lora
Для знищення цілей на відстані до 400 км армія Азербайджану використала високоточний ОТРК Lora від Israel Aircraft Industries.