У 2019 та 2020 році Туреччина поставила в Україну 208 боєприпасів (категорія Missiles and missile launchers). Відповідна інформація відображена у звіті на офіційному сайті "Реєстру звичайних озброєнь ООН" (UNROCA - United Nations Register of Conventional Arms).
Так, у 2019 році Україна отримала 28 високоточних боєприпасів MAM-L та MAM-C. Ще дві партії (80 та 100 одиниць без вказання конкретної назви) в тій же категорії було відвантажено із Туреччини минулого року.
Читайте також: Збройні Сили показали, як будуть "проламувати" позиції противника при наступі
Також відомо, що у лютому 2021 року ДК "Укрспецекспорт" імпортувала по чотири тренувальні бомби MAM-L (серійні номери - MAML-CIF-014, MAML-CIF-015, MAML-CIF-016, MAML-CIF-017) та MAM-C (серійні номери MAMC-CIF-015, MAMC-CIF-016, MAMC-CIF-017, MAMC-CIF-018) на суму у $640 тисяч, які "призначені для використання протягом проведення наземних випробувань та виконання навчальних польотів".
Відповідна інформація висвітлена на китайському ресурсі 52wmb.com, що відстежує імпортні та експортні операції.
Нагадаємо, малогабаритні високоточні боєприпаси MAM-L та MAM-C розроблені компанією Rocketsan і є основним озброєнням безпілотних комплексів Bayraktar TB2.
MAM-L має діаметр 160 мм, довжину 1 метр та вагу 22 кг, а її 10-кілограмова бойова частина може бути: тандемною кумулятивною, осколково-фугасною або термобаричною. Принцип наведення боєприпасу - по лазерному променю, що дозволяє знищувати цілі на відстані до 8 км, а також за допомоги супутникової навігації на дальності до 14 км.
Ударні турецькі безпілотники, що були озброєні такими боєприпасами надефективно показали себе в кількох останніх військових конфліктах, навіть попри протидію ППО противника.
Зокрема, за даними турецьких ЗМІ під час тогорічних бойових дій у Сирії, Лівії та Нагірному Карабасі Bayraktar TB2 знищили понад 100 танків противника. Ці дані підтверджені офіційними даними та відеофото доказами.
Варто додати, що на потреби Збройних сил України у 2019 році було закуплено шість безпілотних розвідувально-ударних апаратів Bayraktar TB2 три станції керування та невказана кількість боєприпасів.
Вперше український Bayraktar TB2 був використаний для знищення цілей у липні 2020 року під час масштабних спільних навчань родів військ Збройних Сил України на Рівенському полігоні.
Після цього подібні тренування проходили неодноразово. Останнє з відомих відбулося наприкінці травня цього року.
З огляду на успіхи турецького комплексу у недавніх військових конфліктах, Міністерство оборони України вирішило придбати додаткові комплекси Bayraktar TB2, зокрема для потреб ВМСУ.
Наразі перші безпілотники вже тестуються на підприємстві Baykar Makina й готуються до відправки замовнику.
Читайте також: Новий "Карабах" Путіна: Альянс України і Туреччини змусить Кремль поступатися у Криму