xcounter
#

Завдяки контрактам з Туреччиною "ФЕД" планує за три роки вдвічі збільшити кількість своїх працівників

6869
Зразок важкого ударного гелікоптера T929 ATAK-II на виставці IDEF-2021
Зразок важкого ударного гелікоптера T929 ATAK-II на виставці IDEF-2021

Українське підприємство очікує на додаткові великі замовлення своєї продукції з Туреччини

Голова правління компанії "ФЕД", президент асоціації "Укравіапром" Віктор Попов повідомив, що найближчим часом очікує значного збільшення завантаження виробництва підприємства.

Такі оптимістичні прогнози виникли в очільника компанії після підписання низки контрактів з турецькими підприємствами та відвідування Міжнародної виставки IDEF-2021. Про своє бачення та майбутні плани він розповів в інтерв’ю на місцевому телеканалі "Телеканалі Simon".

Читайте також: ​IDEF 2021: керівник компанії STM розповів про участь в оборонних проектах в Україні та Пакистані (відео)

"За цей рік ми підписали три контракти (з Туреччиною). Це все розробка і спільне надалі виробництво компонентів для нових зразків літаків, гелікоптерів, безпілотників для турецьких як військово-повітряних сил, так і цивільного сектора авіації", - розповів Віктор Попов.

ФЕД
АТ "ФЕД" розробляє та випускає широку номенклатуру виробів для авіакосмічної техніки

"Я впевнений, що за цими контрактами підуть наступні. Ми вже говоримо про них, ми напрацьовуємо", - наголосив він.

За особистими враженнями Віктора Попова після роботи на IDEF-2021 (де АТ "ФЕД" побувало уперше), українські розробки, напрацювання та можливості у сфері авіабудівництва в Туреччині дуже цінуються й мають великий попит.

ФЕД
За сукупністю вже укладені з Туреччиною три контракти мають принести "ФЕД" понад $20 млн

На його думку, вже укладені та потенційні майбутні контракти здатні будуть забезпечити приватне підприємство роботою на 5-10 років. Ба більше, щоб задовольнити всі майбутні потреби, очікується збільшення робітників "ФЕД" приблизно вдвічі.

T929 ATAK-II на виставці IDEF-2021
Туреччина замовила ФЕД розробку агрегатів системи управління польотом гелікоптера і гідравлічні системи

"Кількість зразків авіаційної техніки, яка розробляється на цьому (Туреччини) ринку - воно досить велике. Ми його оцінюємо в десятки мільйонів доларів для нашої компанії. Безумовно, ми вже сьогодні повинні прогнозувати свої виробничі та інтелектуальні потужності відповідно до замовлень. І ось мені здається, що протягом трьох, максимум чотирьох років ми повинні будемо створити ще близько тисячі робочих місць в АТ "ФЕД", - наголосив Голова правління компанії.

Додамо, що за офіційною звітністю станом на кінець 2020 року на АТ "ФЕД" налічувалось 943 працівники.

TF-X на IDEF-2021
Макет перспективного турецького винищувача п'ятого покоління TF-X на IDEF-2021

Нагадаємо, в рамках IDEF-2021 українське підприємство підписало великий контракт з проектування та виготовлення нових компонентів для важкого турецького ударного гелікоптера. Крім того, відомо, що компанія бере участь у програмі створення турецького літака п'ятого покоління TF-X.

Читайте також: ​IDEF 2021 – запорізький двигун представлений на стенді TAI