У неділю 20 грудня військово-повітряні сили США провели шостий випробувальний пуск гіперзвукової ракети AGM-183A.
Про це йдеться у публікації порталу Defence Blog.
Читайте також: Гіперзвук зачекає: Франція випробовує оновлену надзукову ракету ASMP-A
Відомо, що платформою для запуску AGM-183A під час цього тесту став бомбардувальник B-52H із авіабази «Едвардс» в Каліфорнії. Метою цього випробування була перевірка того, як працюватиме сама ракета та її підсистеми в екстремальних умовах.
Для цього екземляр ракети AGM-183A, використаний під час недавнього тесту, оснастили приладами для збору теплових, механічних та цифрових даних з літального апарату за допомогою телеметричного потоку та бортового реєстратора даних.
Нагадаємо, що вперше про існування власної гіперзвукової бойової ракети США заявили в липні 2020 року. Її характеристики не розголошується, проте фігурують дані щодо максимальної швидкості у 20 Махів (приблизно 24,5 тисяч км/год) та дальності до 1600 кілометрів.
Тоді ж стало відомо, що носіями гіперзвукової ракети AGM-183А стануть новітні винищувачі F-15EX, котрі мають стати до строю ВПС США в середині 2021 року.
У серпні 2020 року військові США провели перше випробування літака Boeing B-52Н Stratofortress як майбутнього носія перспективної гіперзвукової ракети AGM-183A.
При цьому ВПС США також планують перетворити на носії носії гіперзвукових ракет AGM-183А свої бомбардувальники B-1B Lancer. Перший тест літака B-1B Lancer як майбутнього носія гіперзвукової AGM-183A відбувся 20 листопада цього року над авіабазою Едвардс, штат Каліфорнія.
Для цього випробування використовувався B-1B із складу 419 випробувальної ескадрильї 412 випробувального крила (Global Power Combined Test Force) Командування глобальних ударів.
Читайте також: Американські ВПС спишуть в 2021 році 17 бомбардувальників B-1B Lancer: Boeing пояснив причину