Безпілотний комплекс артилерійської розвідки та корегування вогню А1-СМ "Фурія" отримав новий комплект приймально-передавальних пристроїв, що забезпечують захищений цифровий канал передачі даних "повітря-земля". Про це Defense Express розповів представник компанії "Атлон Авіа" під час виставки "Зброя та Безпека – 2021".
За словами розробників, таке оновлення сприяє суттєвому покращенню якості зображення, що передається з БПЛА на наземну станцію управління, а також значному збільшенню деталізації зображення – це дозволяє ефективніше проводити розвідку за допомогою БпАК А1-СМ "Фурія".
Читайте також: Безпілотник "Фурія" прийнято на озброєння Збройних Сил України (відео)
Також значною перевагою є те, що канал односторонній, тому "заглушити" його ворожими засобами РЕБ майже неможливо.
Як стверджують у "Атлон Авіа", це оновлення – за бажанням замовника – можуть отримати й ті комплекси, що вже експлуатуються у Збройних Силах України.
На виставці компанія також демонструє й альтернативну, полегшену модифікацію БпАК А1-СМ "Фурія" – з компактним планшетом та малогабаритною антеною, які можна транспортувати у спеціальних рюкзаках.
Водночас, попри ефективність цих комплексів безпосередньо в зоні ООС, на сьогодні БпАК А1-СМ "Фурія" досі не включений в ДОЗ-2021.
Як розповіли Defense Express в "Атлон Авіа", під час виставки "Зброя та Безпека – 2021" фахівці компанії спілкувалися з Міністром оборони Андрієм Тараном та його заступником Олександром Миронюком, який зазначив, що БпАК А1-СМ "Фурія" планують включити в ДОЗ у другій половині 2021 року.
"Ми також збиралися уточнити питання щодо перспектив дозу для нашого підприємства у Головнокомандувача Збройних Сил Руслана Хомчака, але він чомусь не знайшов можливості завітати на наш стенд", – зазначають в "Атлон Авіа".
Читайте також: Артилерію ЗСУ позбавляють "очей": Генштаб дав команду обмежити використання БпЛА "Фурія"