Відвідання Віце-прем'єр-міністром – Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським двох стратегічних підприємств – ДП "Південмаш" та ДП "КБ "Південне" передувало нараді з питань вітчизняного ракетобудування.
"Обговоримо Державне оборонне замовлення на 2021 рік, поточний стан реалізації окремих програм та проєктів, а також нещодавно прийняту Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.
Читайте також: Як в Україні створювались оперативно-тактичні ракетні комплекси
Ухвалення Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, яке має відбутися в короткостроковій перспективі, забезпечить ефективне використання вітчизняного космічного потенціалу та реалізацію інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони.", – повідомлено на офіційній сторінці віце-прем'єр-міністра Олега Уруського.
Повідомлення супроводжується декількома фото. На одній з них - бойова частина нового оперативно-тактичного комплексу (помітні касетні сладові - один з варіантів спорядження БЧ), на іншій - дві головки самонаведення.
Раніше вони демонструвались на виставці "Зброя та безпека". Конструкція, що знаходиться праворуч від двох ГСН також має відношення до складових оперативно-тактичного комплексу. Ймовірно, це також зразок ГСН.
За підсумками виставки "Зброя та безпека 2018" Defense Express повідомляв, що для ракет українського ОТРК "Сапсан" і під експортний "Грім-2" розроблено чотири типи головок самонаведення: електронно-оптична, інфрачервона, радіолокаційна і комбінована, яка об'єднує в собі можливості електронно-оптичної та радіолокаційної, що працює в міліметровому діапоазоні.
Раніше повідомлялось, що Міноборони зацікавлене у пришвидшенні процесу створення в Україні власного високоточного ракетного комплексу середньої дальності від КБ "Південне".
Заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк в інтерв'ю Defense Express наприкінці минулого року заявив про те, що "Міністерство оборони ретельно вивчає цей проект і я сподіваюсь, що з 2021 року ми знайдемо всі можливості щодо його фінансування. Щоб найближчим часом ми отримали цей необхідний комплекс на озброєння Збройних сил", - відзначив тоді Олександр Миронюк.
Наскільки ці наміри як щодо ОТРК "Сапсан", так і інших проєктів військового призначення пов'язані з поточною реальністю, можливо, згодом стане зрозуміло за наслідками наради, яку віце-прем'єр-міністр проводить у Дніпрі.
Читайте також: Українські авіаційні ракети з новими ГСН від компанії "Радіонікс" полетять на експорт