xcounter
#

Високоточна мінібомба Hatchet від Northrop Grumman для БПЛА вже готова до бою: чекаємо у ЗСУ

Hatchet від Northrop Grumman
Hatchet від Northrop Grumman
55293

Hatchet від Northrop Grumman - мініатюрний боєприпас вагою 3 кг та власною лазерною головкою самонаведення

Американський оборонний гігант Northrop Grumman повідомив про успішне завершення серії випробувань своєї нової розробки - мініатюрної бомби Hatchet. Цей боєприпас, вагою всього 3 кг призначений для озброєння дронів і, попри свої розміри, має власну напівактивну лазерну головку самонаведення.

У розробці подібного боєприпасу було зацікавлено Міноборони США, які профінансували, як мінімум, самі випробування. Зазначається, що під час тестів всі боєприпаси показали 100% точність і "лягли" у визначене 2-х метрове коло. Також існує і промо-відео з Hatchet, яке роз'яснює його особливості.

Читайте також: Якщо Україна отримає протикорабельні ракети Harpoon, то як швидко зможе розблокувати порти Чорного моря

"Розробка самого боєприпасу наразі завершена, і Hatchet готовий до використання платформи та сертифікації будь-якої безпілотної або пілотованої повітряної системи", - повідомили у Northrop Grumman, передає Janes.

Варто зазначити, що розробка концепції такого міні-боєприпасу почалась ще у 2012 році, як простого, високоточного та дешевого озброєння відносно легких БПЛА.

Hatchet
Hatchet у контейнері

Зокрема на промо-відео можливо легко ідентифікувати БПЛА, який може бути носієм Hatchet - RQ-7B Shadow. Це відносно невеликий дрон, який легко може підняти чотири 3-х кілограмових Hatchet у спеціальних контейнерах. Таким чином, єдина важлива умова до БПЛА для використання Hatchet є наявність лазерного пісдвітлювача цілі.

RQ-7B Shadow
RQ-7B Shadow

Зазначимо, що у використанні таких простих та високоточних систем озброєння зараз доволі сильно зацікавлені Збройні Сили України. Принаймні таке озброєння може бути вкрай ефективним проти легкої бронетехніки противника, включно із самохідними артсистемами, а також звичайними гарматами.

Читайте також: Чеські РСЗВ RM-70 вже випалюють армію РФ: чим вони кращі за "Град" (відео)