xcounter
#

Винищувач F/A-XX керує в небі БПЛА, а кораблі – надводними безпілотниками: амбітний план США на 10 років

3016
F-15 Eagle ПС США та F/A-18 Super Hornets ВМС США. Фото U.S. Air Force
F-15 Eagle ПС США та F/A-18 Super Hornets ВМС США. Фото U.S. Air Force

У військ США продовжують працювати над темою взаємодії безпілотних та пілотованих платформ на полі бою

Військово-морські сили США виділили собі 10 років на те, щоб служба отримала повноцінний парк, що поєднуватиме в собі як безпілотні, так і пілотовані платформи, які зможуть взаємодіяти один з одним на полі бою – про це розповідає видання Defense News.

F/A-18E Super Hornet
F/A-18E Super Hornet під час дозаправлення, фото U.S. Air Force
Плани доволі серйозні та амбітні, бо, для прикладу, вони передбачають зокрема наявність у повітрі винищувача F/A-XX (заміна парка Super Hornet), пілоти яких будуть взаємодіяти чи просто керувати "веденими" безпілотниками у рамках загальної концепції Next Generation Air Dominance – це ті програми, на реалізацію яких у службі вже вкладають чималі кошти.

Безпілотним технологіям у США приділяють особливу увагу з урахуванням того, що на полі бою майбутнього вони можуть низку різноманітних задач – від проведення розвідки на значних відстанях, до завдання ударів, доставки обладнання, боєкомплекту тощо.

Читайте також: Скільки коштів ПС США хочуть отримати в наступному році на свої проекти винищувача NGAD та БПЛА CCA

Одним з основних питань у цьому всьому процесі полягатиме в тому, як само будуть взаємодіяти пілотовані платформи з безпілотними на полі бою. Як стверджує віце-адмірал Скотт Конн, льотчик-випробувач, спершу всі дії безпілотних платформ, як у повітрі, так і на воді й під водою будуть безпосередньо "прив’язані" до пілотованих машин.

Фактично йдеться про те, що безпілотні платформи спершу будуть виконувати щось на кшталт ролі "розумної зброї", які будуть виконувати задачі військових – і так буде доти, доки не буде зрозуміло, які саме задачі повноцінно можна буде довірити цим платформам.

MQ-25
MQ-25, фото U.S. Navy

Також йдеться про потребу модернізувати авіаносці, причому починати треба вже зараз, щоб вони в майбутньому могли експлуатувати безпілотний паливозаправник MQ-25A Stingray, важливий для програми NGAD.

U.S. Navy
Надводні дрони Sea Hawk, фото U.S. Navy
Крім того, у 2025 році планується укласти контракт на будівництво перших великих надводних безпілотних платформ (Large Unmanned Surface Vehicles, LUSV).
Читайте також: Скільки винищувачів NGAD планують мати ПС США та як багато БПЛА будуть закріплені за ними і F-35