На базі 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вперше провели бойові пуски по мішенях з ПТРК третього покоління FGM-148 Javelin, пише АрміяInform.
Ця подія пройшла в рамках завершення навчання чергового випуску нових операторів американського комплексу, які проходили підготовку Школи протитанкової артилерії навчального артилерійського полку Центру.
Читайте також: Протитанковий комплекс "Бар’єр-С" виходить на етап фінальних випробувань
Відзначається, що цього разу Навчальний центр підготував та випустив понад 30 нових операторів, які пройшли двотижневий курс підготовки й опанування "Джавелінів".
![Перші бойові пуски з ПТРК FGM-148 Javelin новими операторами ЗСУ, підготовленими в Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ. Червень 2021 року](/media/contentimages/60460d2d99518c72.jpg)
"На початковому етапі майбутні оператори ознайомилися з призначенням, будовою, тактико-технічними характеристиками, принципом дії, особливостями застосування цього протитанкового ракетного комплексу. Насамкінець здійснили численні контрольні вправи й виконали пуски на тренажерах. А вінцем підготовки стали власне демонстраційні тренувально-бойові пуски з ПТРК "Джавелін", - повідомив тимчасовий виконувач обов’язків заступника командира навчального артилерійського полку — начальник відділення організації навчального процесу підполковник Микола Ханас.
![Підготовка операторів ПТРК FGM-148 Javelin у Школі протитанкової артилерії НАСВ](/media/contentimages/36460d2d97382051.jpg)
"Ціль було встановлена на відстані 1900 метрів. При максимальній дальності ураження цього комплексу 2500 метрів. І курсанти нашої Школи показали максимальний результат. Ціль була уражена з першого пострілу!", - наголосив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Школи протитанкової артилерії капітан Олександр Кононець.
![Перші бойові пуски з ПТРК FGM-148 Javelin новими операторами ЗСУ, підготовленими в Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ. Червень 2021 року](/media/contentimages/19a60d2d97f7bb76.jpg)
Також він додав, що в підготовці українських операторів ПТРК FGM-148 Javelin брали участь їх американські партнери зі складу "Об'єднаної багатонаціональної тренувальної групи – Україна" (JMTG-U). Вони ж були й консультантами в процесі бойових пусків.
![Перші бойові пуски з ПТРК FGM-148 Javelin новими операторами ЗСУ, підготовленими в Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ. Червень 2021 року](/media/contentimages/16460d2d98ac3695.jpg)
Варто додати, що Навчальний центр Національної академії вже випустив близько ста нових операторів комплексів Javelin. Крім того, були підготовлені й вісім сертифікованих українських інструкторів цієї зброї.
![Одна з партій американської зброї для України](/media/contentimages/87e60d2d9f28e97b.jpg)
Нагадаємо, за відкритими даними, станом на 2020 рік загальна кількість комплексів Javelin у Збройних Силах України має становити 47 пускових установок та 360 протитанкових ракет. Серед ПТРК, що стоять на озброєнні ЗСУ є й надсучасна версія цього комплексу - FGM-148E Block 1, яка почала серійно виготовлятися лише у травні минулого року.
Читайте також: "Артем" переходить до випробувань перших українських 155-мм артилерійських снарядів (відео)