В Апараті Ради національної безпеки і оборони України представили попередні підсумки виконання державного оборонного замовлення у 2021 році.
Відповідний прес-реліз був оприлюднений у четвер, 6 січня 2022 року, прес-службою РНБО України.
Читайте також: Головні перемоги оборонно-промислового комплексу України у 2021 році: у "металі", а не на папері
В повідомленні зазначається, що державними замовниками сектору безпеки та оборони у 2021 році було укладено понад 600 контрактів, за якими сплачено 98,8% асигнувань державного бюджету, призначених для закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення. Цей показник майже на 2% більше, ніж у 2020 році.
Найбільший за обсягом бюджетних призначень державний замовник – Міністерство оборони України – виконало завдання на 99,5%. Своєю чергою, ДСНС, НГУ, Національна поліція України, ДБР, Головне управління розвідки України Міністерства оборони України, НАБУ, СБУ, Служба зовнішньої розвідки України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України та ДКАУ виконали усі заплановані завдання на минулий рік.
Відзначається, що за результатами виконання ДОЗ-2021 ЗСУ та інші військові формування отримали понад 3 тисячі основних зразків ОВТ, до 4 мільйонів боєприпасів та ракет різного призначення, близько 3 тисяч приладів нічного бачення тощо.
Так, в рамках держоборонзамовлення минулого року ЗС України отримали нові безпілотні комплекси Bayraktar TB2, протикорабельний комплекс берегового базування РК-360МЦ "Нептун", сучасні засоби зв’язку, бронетанкового озброєння та техніки комплекси радіоелектронної боротьби тощо.
Водночас зауважується, що результати виконання завдань з підготовки виробництва озброєння та військової техніки Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України у 2021 році потребують покращення у поточному році.
Нагадаємо, на реалізацію ДОЗ-2021 с бюджету Міністерства оборони України було заплановано витратити 22,5 мільярди гривень (за переглянутим на кінець 2021 року показником - 23,1 млрд грн). При цьому, станом на 1 грудня 2021 року його виконання оцінювалося в Міноборони на рівні 85 % від річного плану.
Своєю чергою, на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання у поточному році,
за ухваленимВерховною Радою на початку грудня минулого року державним бюджетом на 2022 рік, планується виділити 28,4 млрд грн.
Читайте також: Найважчі завдання оборонки України у 2022 році