xcounter
#

В РФ пофарбували в рожевий та обкатали радянський "Объект 279" на чотирьох гусеницях

38727
"Объект 279"​ на експозиції музею в Кубинці, фото з відкритих джерел
"Объект 279"​ на експозиції музею в Кубинці, фото з відкритих джерел

Росіяни готують до демонстрації рідкісну машину так, що це викликає більше питань, аніж відповідей

В соцмережах з'явилось відео, яке демонструє процес обкатки росіянами дослідного зразка радянського важкого танка "Объект 279", роботи по якому велись ще наприкінці 1950-хх років, але не були доведені до логічного кінця.

Ця рідкісна машина відрізняється зокрема специфічною формою корпуса та наявністю одразу чотирьох гусениць, котрі мали би забезпечити належну прохідність для танка, котрий мав бойову масу майже 60 тон. Але слід зауважити, що час та місце події на цих кадрах достеменно невідомі, і це може викликати певні сумніви. Є повідомлення навіть за березень 2022 року, що в Росії вирішили поставити на хід цей самий "Объект 279".

Читайте також: Щоб самотужки зробити БМП чи БТР треба 10-12 років: реальні строки на прикладі Польщі

Сам факт обкатки важкого танка "Объект 279" уже привертає окрему увагу, оскільки відомо, що було збудовано лише один екземпляр такої машини, який демонструвався на статичній експозиції російського бронетанкового музею в підмосковній Кубинці. З чого можемо зробити висновок, що саме цей екземпляр й фігурує на кадрах вище.

Але з однієї сторони, не до кінця тут є зрозумілою логіка, для яких саме пропагандистських мотивів росіянам могла знадобитись підготовка до показу "Объект 279" на ходу. Оскільки тут мова про машину, яка розроблялась ще 60 років, та не вважається "знаковою" для радянського та/або російського танкобудування.

Окремо викликає питання, чому ця машина на кадрах пофарбована в рожевий колір, бо на фото у відкритому доступі "Объект 279" на музейній експозиції пофарбований саме в зелений колір.

"Объект 279" на експозиції музею в Кубинці, фото з відкритих джерел

Тим більш, що якщо говорити про характеристики "Объект 279", то якраз тут і лежить ключ відповіді на питання, чому цей танк у свій час не був прийнятий на озброєння.

Головна проблема – хоча ходова частина з чотирма гусеницями виглядала оригінально, та навіть мала на 0,5 тон меншу масу, аніж ходова на важкому танку Т-10, така ходова частина давала на порядок гіршу прохідність, аніж в танків із "класичною" схемою. Крім того, ходова з чотирма гусеницями була складнішою для обслуговування в польових умовах, аніж на танках з "класичною" схемою.

Бойова маса "Объект 279» мала складати 59,2 тони, екіпаж – 4 особи, озброєння – 130-мм гармата із боєкомплектом в 24 постріли та 14,5 мм кулемет з боєзапасом в 300 патронів, швидкість ходу (по шосе) – 55 км/год, дальність ходу (по шосе) – 250 км.

Читайте також: Держдеп натякнув про умови для роботи оборонних компаній США в Україні