xcounter
#

В Кабміні підбили підсумки 2024 року для ОПК України: коли в оборону вкладено всі зібрані податки

3242
Український ОПК нарощується попри ворожі удари (зі зрозумілих причин використано ілюстративне фото, до 2021 року)
Український ОПК нарощується попри ворожі удари (зі зрозумілих причин використано ілюстративне фото, до 2021 року)

Україна лише за однією програмою виробила понад 1,15 млн дронів за рік, а "данська модель" вже принесла близько 1 млрд доларів у виробництво українського озброєння

Під час фінального у 2024 році засідання українського уряду було підбито підсумки року, що минає, включно із напрямом безпеки та оборони. При цьому варто пам'ятати, що бюджетом на цей рік було передбачено 1,7 трлн гривень витратити на оборону, а доходи держави були заплановані на рівні 1,77 трлн грн, при видатках 3,35 трлн грн й дефіцит бюджету був покритий за рахунок міжнародних партнерів.

Саме тому, як сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль "буквально кожну гривню, зібрану всередині країни" було направлено саме на оборону. Як було зазначено, у результаті цих та приватних інвестицій можливості українського оборонно-промислового комплексу зросли у 6 разів.

Читайте також: Велика Британія замовила далекобійні реактивні дрони Modini Dart 250 для ударів по РФ

"В оборонній сфері працюють понад 800 державних і приватних компаній. Більше тисячі зразків зброї і техніки допущено до експлуатації. З них половина - українського виробництва", - зазначив Денис Шмигаль. Який також додав, що ще майже 1 млрд доларів було залучено за "данською моделлю", коли західні країни закуповують для ЗСУ українське озброєння на українських виробничих потужностях.

Щодо виробництва дронів, то попри усі сумніви та скепсис відносно можливості України виробити 1 млн дронів на рік, у межах проєкту "Армія дронів" було закуплено 1,2 млн дронів, з яких 96% - українського виробництва, тобто 1,15 млн одиниць. Враховуючи те, що "Армія дронів" це лише одна з програм закупівель, це означає, що Україна виробляє значно більше ніж 1,15 млн дронів на рік. При цьому ці потужності лише розширюються.

Також було зазначено, що Україна виробляє вже більше артилерійських систем "ніж будь-яка країна вільного світу". І тут маємо пряме відсилання до виробництво української САУ "Богдана" від "Краматорського заводу важкого верстатобудування" (входить до складу NAUDI).

САУ 2С22 Богдана
САУ 2С22 "Богдана"

І хоча точні цифри самого виробництва невідомі, але бельгійський аналітичний центр Breugel у листопаді оцінив темп у понад 150 одиниць на рік. А от найближчий конкурент - французький Caesar - до 80 одиниць. При цьому українська "Богдана" ще й має найнижчу ціну,але при цьому виявилась точнішою за PzH 2000.

"Значно просунулася ракетна програма, була створена українська далекобійна зброя", - доволі лаконічно зазначили в Кабміні. Водночас нагадаємо, що вочевидь мова йде про, як мінімум, три відомих публічно проєкти: фактично хоч і мініатюрні, але крилаті ракети, хоча і класифіковані, як дрони-ракети "Пекло" та "Паляниця", а також далекобійна версія "Нептуна", який вже давно вміє бити по наземних цілях.

Читайте також: За кадром того, як ГУР МОУ пише історію: деталі того, як з морського дрона вперше збито вертоліт (відео)