Постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 року № 929, було надано до 1 лютого 2026 року повноваження на право здійснення експорту та імпорту товарів власного виробництва (за визначеними позиціями) приватним зброярам з "НВК "ВК Система" та право на продаж за кордон строком до 1 травня 2026 для державного підприємства "Красилівський агрегатний завод".
Відповідне рішення оприлюднене на офіційному сайті Кабміну.
Читайте також: MSPO-2021: "Українські вертольоти" та польська PCO S.A. підписали угоду про співробітництво (відео)
Так, член ДК "Укроборонпром" відтепер має право самостійно здійснювати експорт товарів військового призначення власного виробництва за позиціями ML10.а, (бойові літальні апарати та спеціально призначені до них компоненти) ML10.d (авіаційні двигуни та спеціально призначені до них компоненти) та ML22.b.
Своєю чергою, "Науково-виробнича компанія "ВК Система" зможе імпортувати та експортувати військову продукцію за пунктами:
- ML1.а (гвинтівки, карабіни, револьвери, пістолети, автоматичні пістолети та кулемети);
- ML1.d (глушники, спеціальні насадки, фіксатори, приціли та вогнегасники для зброї);
- ML5.а (приціли для зброї, обчислювальні машини для бомбометання, обладнання гарматної наводки та системи керування зброєю);
- ML5.b (системи розвідки цілей, цілепоказу, визначення дальності, спостереження чи супроводження цілі; апаратура виявлення цілей, узагальнення даних, розпізнання або ідентифікації цілей; апаратура інтеграції датчиків);
- ML6.а (наземні транспортні засоби та компоненти для них, спеціально призначені або модифіковані для військового використання);
- ML11.а (електронне обладнання);
- ML15.d (апаратура формування інфрачервоного чи теплового зображення);
- ML22.а (технології необхідні для розроблення, виробництва або використання виробів, що підлягають контролю згідно зі списком).
Також приватна компанія додатково може експортувати товари за списком ML14 (імітатори призначені для підготовки у використанні вогнепальної зброї) та імпортувати за пунктами ML13.а, ML13.b (броньовані пластини та конструкції з металевих або неметалевих матеріалів, або їх комбінації, спеціально призначені для забезпечення балістичного захисту військових систем, та компоненти до них).
Нагадаємо, що за останні роки право на експорт власної продукції та в ряді випадків на імпорт для потреб власного виробництва отримала досить велика кількість приватників, що входять до складу ГС "Ліга оборонних підприємств України".
Мова йде про компанії: АТ "Мотор Січ", ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському", ВАТ "ХК "Укрспецтехніка", ТОВ "Телекарт-Прилад", ПП "НВПП "Спаринг-Віст Центр" (ТМ ECOTEST), ПрАТ "НВО "Практика", ТОВ "Оборонні технології", Корпорація "Таско", ТОВ "Доля і Ко. ЛТД", ТОВ "Радіонікс", НТК "Електронприлад" та UA.RPA.
Також експортувати свою продукцію можуть приватні ПРАТ "ФЕД", "Укрспецсістемс", "Інтерпроінвест", ТОВ "Трител", ПрАТ "АвтоКрАЗ", "Науково-виробнича компанія "Техімпекс", ТОВ "Українська бронетехніка", ТОВ "Хелітрейнінг Україна", ТОВ "УКРОП" та "Трімен-Україна".
Без послуг спецекспортерів можуть обійтися й низка державних підприємств, як то: НВК "Іскра", Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", ДП "Луцький ремонтний завод "Мотор", ДП "Новатор", ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч", ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", ДП "Одеський авіаційний завод" та ДП "Ізюмський приладобудівний завод".
Читайте також: Як не потоне, то згорить: під час випробувань ТКБМ "Дозор-Б" сталася пожежа