Оприлюднені фото свідчать про можливість того, що перевіряли здатність робота вражати цілі на полі бою
В офіційному повідомленні йдеться про те, що "Випробувальна бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки провелапрактичну частину дослідних випробувань зразка дистанційно-керованої платформи“Camel”.
Читайте також: ДНДІ почав випробування нової роботизованої платформи Camel (фото)
Раніше Defense Express повідомляв, що після проведення першого практичного етапу дослідних випробувань наземного безпілотника, який було почато на Чернігівщині ще в середині липня ц.р., і в ході якого проводили випробування ходових можливостей роботизованого комплексу від компанії Global Dynamics, почався з минулого тижня пізніше мали пройти випробування цього нового вітчизняного комплексу під час практичних стрільб зі штатного стрілецького озброєння. Фото з зображенням “Camel” на вогневому рубежі можуть свідчити про те, що наразі триває саме цей етап, хоча фото чи відео на яких було б представлено процес та результати стрільби, наразі не оприлюднені.
Відомо, що в ході першого етапу практичної частини випробувань фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки перевіряють можливості платформи Camel, розробленої львівськими інженерами, щодо пересування пересіченою, лісистою місцевістю та в умовах міста, а також на предмет логістичного забезпечення бойових дій механізованих підрозділів у населених пунктах.
Зазначається, що після проведення практичної частини випробувань, фахівці проводять обробку отриманих результатів, які виявлять основні недоліки дослідного зразка для їх усунення. Разом з тим, результати випробувань забезпечать розробку конкретних напрямків вдосконалення нових зразків безпілотних наземних апаратів.
В науково-дослідному інституті наголосили, що, згідно з міжнародним досвідом сучасних воєнних конфліктів, одним з перспективних напрямків ведення бойових дій є залучення різноманітних наземних дистанційно керованих (роботизованих) комплексів.
“В цьому напрямку проводяться роботи з дослідження даного типу техніки, яка виробляється вітчизняними компаніями”, – повідомили в інституті.
Платформа являє собою безпілотний наземний апарат, який призначений для участі у проведенні розвідувальних операцій, виявлення та знищення живої сили та легко броньованих цілей противника, супроводження розвідувальних груп, перевезення та доставки військового вантажу на лінію зіткнення (у небезпечні зони). У випадку ведення ворожого вогню може використовуватися як прикриття для відходу особового складу або евакуації поранених
Варто додати, що Camel від початку задумувався як транспортник. Його основним завданням було перевезення вантажів на полі бою. Але під час останньої модернізації розробники додали можливість встановлення на Camel бойового модуля.
Раніше Defense Express також повідомляв, що роботизованою платформою Camel від компанії Roboneers зацікавився інозамовник.
Слід зазначити що в Україні напрямок бойових роботизованих платформ цілеспрямовано не розвивається – але в нашій країні є науково-технічний потенціал для створення наземних бойових роботів і деякі напрацювання в цьому напрямку, на які слід звернути увагу.
Читайте також: Інозамовник зацікавився українською роботизованою платформою Camel від компанії Roboneers