xcounter
#

​Україні таки "повернули" Су-25, про які говорили ще в серпні 2022, а тепер можемо отримати ще й Мі-24

13559
Су-25
Су-25

Всього йдеться про передачу чотирьох Су-25, а також розглядаються 12 гелікоптерів Мі-24

Видання Janes опублікувало матеріал в якому йдеться про таке – що Україна насправді отримала чотири штурмовики Су-25 від Північної Македонії, і що таку інформацію підтвердила очільниця оборонного відомства Славянка Петровська минулого тижня, а саме 14 березня.

Су-25
Су-25

Нагадаємо – ще в серпні 2022 року в ЗМІ з’явилася інформація, що Північна Македонія мала передати для ПС ЗСУ чотири літаки Су-25, які були куплені в України у 2001 році, а вже у 2004 – виведені з експлуатації. Але тоді в міністерстві оборони Північної Македонії таку інформацію і не підтверджували, і не спростовували.

Читайте також: Як наші Мі-24П та Мі-17 працюють по рашистам, і що потрібно для Перемоги
су-25
Чотири Су-25 Повітряних сил Північної Македонії на консервації, джерело: The War Zone

Судячи з повідомлення, передані Су-25, ймовірніше, підуть на запчастини. Водночас загалом у міноборони Північної Македонії відзначили перелік вже переданого Україні озброєння, який складається з "піхотної зброї та боєприпасів, артилерійської техніки, ОБТ, літаків "Сухого", систем протитанкового та зенітного озброєння, а також обладнання та боєприпасів для використання військовою авіацією".

т-72а танк Україна Північна Македонія
Північна Македонія також передала Україні й свої танки, на фото Т-72А

Крім того, відзначається також й таке – що 14 березня було погоджено новий пакет оборонної допомоги для України, водночас його деталі наразі не розголошуються.

Водночас також у Janes повідомляють ще й наступне – македонські ЗМІ також говорять про те, що наразі країна розглядає можливість посилення ЗСУ ще й гелікоптерами, якщо точніше, то йдеться про 12 одиниць Мі-24.

Читайте також: Звідки Україна взяла додаткові Су-25, якщо Болгарія заперечує поставку цих літаків