xcounter
#

У США поки не прийняли важливого рішення для старту навчання українських пілотів на F-16 - Politico

2583
Багатофункціональний винищувач F-16, фото – U.S. Air Force
Багатофункціональний винищувач F-16, фото – U.S. Air Force

За попередніми планами, навчання пілотів ПС ЗСУ на F-16 має розпочатися вже до кінця літа

Державний департамент США поки що не погодив передачу відповідних матеріалів, зокрема інструкцій з експлуатації та авіасимуляторів, які необхідні для навчання українських пілотів на багатофункціональні винищувачі F-16 — таку інформацію повідомляє видання Politico з посиланням на власні джерела.

Процес погодження передачі цих матеріалів обов’язковий через експортні обмеження США, водночас чому таке рішення досі не було прийнято не повідомляється.

Читайте також: Модернізація 150 літаків F-16 за 2 млрд доларів: як турки оновлять свої застарілі винищувачі
U.S. Air Force
Фото: U.S. Air Force

Ймовірною причиною може бути те, що країни Європи, які беруть участь в "авіаційній коаліції", ще не підготували необхідну тренувальному інфраструктуру — як раніше заявляв радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван, цим країнам потрібно ще декілька тижнів, щоб розв’язати всі необхідні питання.

Як відзначають у виданні, представник Держдепу США, а також представники оборонних відомств Данії та Нідерландів (як країн, що очолюють "авіаційну коаліцію", яка вже остаточно сформована і в якій загалом візьмуть участь 11 країн) відмовилися коментувати ситуацію.

Навчання українських пілотів на винищувачі F-16 має розпочатися вже цього літа, як раніше заявила представник Пентагона Сабріна Сінгх. Таким чином, у США та європейських союзників залишається трохи більш як місяць, щоб узгодити всі деталі.

Разом з тим, Велика Британія протягом декількох тижнів планує розпочати базову льотну та мовну підготовку українських льотчиків.

Також варто згадати й те, що у Румунії на винищувачі F-16 українських пілотів буде навчати приватна компанія Draken International.

F-16
Румунські пілоти F-16, фото — Forţele Aeriene Române

Щодо того, коли Україна може отримати перший F-16 на озброєння, то американські посадовці доволі стримані в оцінці і стверджують, що перші літаки навряд чи з’являться в Україні раніше весни 2024 року.

Читайте також: Скільки буде випускатися на рік F-16 та скільки часу необхідно, щоб його отримати після замовлення