xcounter
#

У США нарешті почнуть ремонт підводного човна, який мав стартувати ще 9 років тому

2530
Фото — U.S. Navy photo/Mass Communication Specialist 2nd Class Daniel M. Young
Фото — U.S. Navy photo/Mass Communication Specialist 2nd Class Daniel M. Young

Йдеться про субмарину USS Boise (SSN-764) класу Los Angeles

Військово-морські сили США нещодавно уклали контракт з компанією HII Newport News Shipbuilding на капітальний ремонт підводного човна USS Boise (SSN-764) класу Los Angeles. Сума угоди становить 1,2 млрд доларів, роботи планують завершити до вересня 2029 року. А, як відзначили в коментарі виданню Defense News представники компанії, стартувати роботи мають "негайно".

Цікава ця новина тим, що ремонтні роботи цієї субмарини мали б розпочатися ще дев’ять років тому, у 2015, коли підводний човен завершив останній патруль і мав би перебазуватися на верф "Норфолк", що у Вірджинії, для проведення розширеного технічного ремонту, розповідають у виданні Defense News.

Читайте також: Альтернативне європейське НАТО без США: що має зробити ЄС, якщо він дійсно не це піде

Але протягом цих дев’яти років USS Boise регулярно переміщували між військово-морською базою та верф’ю, і для її ремонту то не було достатньо місця або ж грошей, що фактично робить цей підводний човен яскравим прикладом проблем з боєготовністю підводного флоту США протягом останніх десяти років.

Відзначається, що одна з найбільших державних верфей у США зіштовхнулася з численними відставаннями від графіка, проводячи ремонти авіаносців і навіть роботи з переобладнання декількох підводних човнів у навчальні. Таким чином, ударні підводні лодки опустилися в кінець списку.

Тож, повертаючись до USS Boise, то, наприклад, у 2018 році цей підводний човен був переправлений на приватну верф Newport News Shipbuilding, щоб почати капітальний ремонт, який мав би тривати три роки — до 2021. Але й тоді роботи не стартували. За два роки компанія отримала від ВМС США 351,8 млн доларів, щоб покрити роботи з планування, але й після того роботи не почалися. Зрештою, вони мають стартувати після оголошення, яке було зроблено у п’ятницю, 23 лютого цього року.

Як стверджується, роботи охоплюватимуть технічне обслуговування і відновлення конструкції корпусу, баків, електроустановки, допоміжних систем, озброєння та оснащення, а також чисельні модифікації корабля. "Команда NNS сподівається використати наш досвід в обслуговуванні атомних підводних човнів, щоб розпочати цей важливий інженерний ремонт військової субмарини США Boise (SSN 764)", — відзначив у коментарі виданню представник верфі "Ньюпорт-Ньюс" Тодд Корілло.

Читайте також: Хорватія розкрила, як отримає від США Black Hawk замість Мі-8 для ЗСУ