xcounter
#

У США готуються до повітряних боїв майбутнього і міркують над тим, хто буде керувати "веденими" БПЛА

9164
Фото: U.S. Air Force
Фото: U.S. Air Force

Ці безпілотники будуть літати разом з F-35 і майбутнім NGAD, але питання в тому, хто буде оператором цих "помічників"

Повітряні сили США наразі активно вивчають, чи можуть "ведені" безпілотники, що літатимуть разом з винищувачами, керуватися операторами найближчих літаків управління бойовими діями. Про це розповідає видання Defense News з посиланням на начальника штаба генерала К. К. Брауна.

Так, наразі у США працюють над розбудовою флоту "ведених" безпілотників (на кшталт Boeing MQ-28 Ghost Bat чи Kratos XQ-58 Valkyrie) у рамках концепції Collaborative Combat Aircraft (CCA).

Читайте також: Який вигляд матиме літак шостого покоління: нові зображення винищувача NGAD від Lockheed Martin
Boeing MQ-28 Ghost Bat
Boeing MQ-28 Ghost Bat

Ці безпілотники будуть супроводжувати в небі майбутні винищувачі шостого покоління Next Generation Air Dominance, а також ймовірно, винищувач п’ятого покоління F-35, і будуть виконувати задачі із завдання ударів, розвідки, спостереження, операції РЕБ тощо.

Kratos XQ-58 Valkyrie
Kratos XQ-58 Valkyrie

Водночас у ПС США хочуть протестувати, чи можна буде керувати цими безпілотниками з таких літаків, як паливозаправник KC-46 Pegasus чи, наприклад, літак радіолокаційного дозору E-7 Wedgetail.

За словами генерала Брауна, наразі у контексті використання цих безпілотників на полі бою треба пропрацювати низку "тонких" моментів, на кшталт того, як саме і хто буде керувати "веденими" БПЛА – пілот з кабіни винищувача, який вони супроводжують чи ж з інших літаків, що знаходяться неподалік. Наприклад, роєм таких безпілотників може керувати диспетчер з того ж E-7 Wedgetail.

E-7 Wedgetail. Фото: DoD US
E-7 Wedgetail. Фото: DoD US

Також у ПС США розмірковують над тим, як створюватимуть організації, які необхідні для експлуатації та обслуговування цих "ведених" БПЛА, а також як будуть навчати та оснащувати тих льотчиків, які будуть літати разом з цими безпілотниками.

Читайте також: "Ведений" БПЛА буде коштувати як F-35: у США назвали приголомшливі ціні авіаційної програми NGAD