xcounter
#

У Польщі сперечаються щодо САУ, бо є Krab, і закуповують сотні K9PL

11678
Фото: Huta Stalowa Wola
Фото: Huta Stalowa Wola

Польща у рамках свого масштабного переозброєння купує сотні САУ, і тут теж є свої підводні камені

Польська Агенція озброєнь зрештою уклала контракт на постачання одразу 152 самохідних артилерійських установок K9A1/K9PL, більшість з яких, а саме 146 одиниць, буде поставлено в конфігурації K9PL (і ще шість відповідно у версії K9A1), але виготовлятиметься на потужностях південнокорейської оборонки.

Угоду було укладено в межах рамкових домовленостей, погоджених ще влітку минулого року, що загалом охоплюють 672 машини. Вартість контракту на постачання 152 САУ становить 2,6 млрд доларів, заплановані терміни постачання — 2025-2027 роки. Крім САУ, у контракт входять боєприпаси, навчання, матеріально-технічне забезпечення тощо, а також і передача технологій для обслуговування машин безпосередньо у Польщі, розповідають у виданні Defence24.pl.

Читайте також: Схоже Польща вже озброїлась балістичною ракетою KTSSM-II - корейським аналогом ATACMS
САУ K9
САУ K9, фото — Hanwha Defense

Разом з тим, у польських ЗМІ розповсюдилася інформація, що, мовляв, Польща вимушена активно замовляти саме південнокорейські САУ, бо польська компанія Huta Stalowa Wola (виробник САУ Krab) нібито не має достатньо виробничих потужностей і постачатиме свої машини польському війську з нових замовлень не раніше 2027 році.

У Huta Stalowa Wola вже офіційно спростували такі закиди, президент компанії Ян Шведо заявив, що вони інвестували великі власні кошти для розвитку виробничого потенціалу і отримали транші державних субсидій у розвиток інфраструктури, обладнання і для найму додаткової робочої сили.

Зокрема компанія нещодавно придбала додатковий цех. Зрештою, нещодавно стало відомо, що за кілька років буде запущена в роботу нова виробнича лінія, що дозволить робити додаткові 54 САУ Krab на рік.

В Агенції озброєнь відреагували на таку заяву польської компанії і заявили, що готові переглянути укладені контракти [на постачання САУ Krab] з метою пришвидшення їх виконання, а також укласти більш масштабні контракти. Причому згідно з неофіційними даними, в Агенції навіть схильні до замовлень САУ Krab 2 як поєднанню елементів Krab і K9, але така конфігурація ще потребує розробки. Цю ідею просувають військові, бо після 2028 року хочуть мати на озброєнні модернізовані САУ, що будуть кращі як за Krab, так і за K9A1/K9PL.

Загалом у виданні наголошують, що суперечки стосовно закупівлі САУ не нові, бо до 2021 року не фінансувалося і не підтримувалося масштабування виробництва Krab-ів, хоча необхідність у цьому визначили ще у 2017 році у Стратегічному оборонному огляді. Водночас потреба в САУ K9 виникла, по-перше, щоб швидко замінити поставлені України Krab-и, а, по-друге, для нарощення власної військової міці у кількісному еквіваленті з урахуванням такого противника, як РФ.

Читайте також: Польща готується купити велику кількість P-18PL, які можуть працювати з Patriot