xcounter
#

У Пентагоні готують ультимативне вирішення проблеми зі Starlink у руках рашистів - білий перелік

6219
Термінал Starlink у РФ
Термінал Starlink у РФ

Традиційними методами позбавити російські війська Starlink не виходить, про що прямо заявили у Пентагоні

Попри те, що армія РФ вже давно та активно використовує Starlink, наразі проблема продовжує існувати й навряд її можливо вирішити стандартними методами. Про це повідомив профільний представник Пентагону, Джон Хілл, який обіймає посаду заступника помічника міністра оборони США з питань космосу та протиракетної оборони.

Бо стандартний метод - блокування ворожих терміналів. Але проблема у тому, що РФ продовжує їх масово скуповувати. І все це нагадує гру "вдар крота" - на місце одного заблокованого термінала приходить інший.

Читайте також: У Польщі показали, як буде виглядати їх лінія оборони від РФ, назвали строки та вартість

Starlink

Водночас метод, за яким можливо просто відімкнути роботу терміналів за координатами, не працює, бо тоді будуть відключені й українські термінали, про що пише Defense One.

А з боку Defense Express зазначимо, що у РФ вже давно розписали покрокову інструкцію, як отримати робочий Starlink, що буде працювати виключно на окупованій території, бо в РФ він не працює взагалі. Для цього, закупивши через посередників термінал у іншій країні, необхідно лише оплатити послугу з картки, яка видана не російським банком. На цьому всі хитрощі та маніпуляції завершуються.

На фоні цього залишається один і найбільш дієвий метод блокування терміналів Starlink, який є у розпорядженні SpaceX - запровадження "білого переліку". Тобто переліку всіх терміналів Starlink, який буде працювати в Україні та на окупованих територіях. А всі хто не у ньому - будуть заблоковані. Наразі мова не йде про те, що саме цей метод буде використаний, але "відповідна стратегія вже розроблена".

При цьому, за словами Джона Хілла, представники компанії увійшли в інтеграційну групу в командуванні космічних військ США та більш ніж активно співпрацюють. Останнє цілком зрозуміло, бо проблема вже вийшла за межі війни в Україні і Starlink вже використовуються терористичними організаціями навіть в Африці.

Тому Пентагону дійсно потрібна можливість контролювати використання супутникового високошвидкісного глобального зв'язку.

Також слід зазначити, що ще на початку травня керівник відділу космічної політики міністерства оборони США Джон Плам повідомив, що вдається успішно протидіяти російському використанню мережі супутникового інтернету Starlink від SpaceX. Хоча він і попередив, що це не означає те, що РФ не продовжить спроби його використання.

Але важлива різниця між цими заявами, що перше давалась для ЗМІ, а друга - під час засідання профільного підкомітету Сенату США.

Читайте також: Угорщина хоче посилити свої повітряні сили новими бойовими літаками