На початку цього року в мережі з’явилося відео, як російське окупаційне військо використовує FPV-дрони з машинним зором і автозахопленням цілі, що нівелює ефективність купольного РЕБ, а також дозволяє менше часу витрачати на навчання дронів.
Детально про те, що це за технологія, які переваги вона дає на полі бою і до чого готуватися ми вже розповідали в окремому матеріалі — включно з відповіддю на питання, чи є такі розробки в Україні.
Читайте також: Розтрощити FPV-дронами базу РФ з танками та БМПТ "Терминатор": новий рівень від ЗСУ
Водночас актуальним сьогодні є питання, а як українські виробники засобів РЕБ реагують на появу таких дронів. "Наразі ми не бачимо цієї проблеми у масштабному виявленні. Про це більше розмов наразі, ніж є по суті таких дронів", — відзначив нам у коментарі заступник генерального директора української компанії Kvertus (входить до складу NAUDI) Олексій Чернюк.
Він наголошує на тому, що сьогодні зазвичай "РЕБ йде за дронами" — тобто з’являються якісь нові модифікації тих чи інших безпілотників і вже потім виробники працюють над вирішенням цієї проблеми.
"Тому ми тут підемо абсолютно таким же шляхом. Зараз недостатньо інформації про те, як боротися з цією проблемою, бо вона ще не набувала масштабного характеру", — відзначають у Kvertus, акцентуючи, що як тільки проблема пошириться, то їхні інженери будуть знаходити рішення і для цього питання.
Раніше у Kvertus розповідали, чи є зрушення у розвитку засобів РЕБ на державному рівні і куди рухатися далі.
Читайте також: Як в Авдіївці діяли підрозділи FPV-дронів і в чому була складність їхньої роботи