xcounter
#

"Три в одному" від "Іскри": стали відомі подробиці про нову багатофункціональну РЛС (фото)

9704
Рендерне зображення багатофункціонального "Радару майбутнього" від НВК "Іскра" / Фото: Апостроф TV
Рендерне зображення багатофункціонального "Радару майбутнього" від НВК "Іскра" / Фото: Апостроф TV

Наразі українські фахівці вже створили аванпроект "радару майбутнього", який може згодом стати основою захисту неба України

КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра" (входить до складу ДК "Укроборонпром") продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

Проект радару був створений на замовлення іноземної компанії (з умовами його виробництва в Україні) й за своїми тактико-технічними характеристиками може конкурувати з новітніми розробками провідних світових виробників.

Читайте також: У ЗСУ освоюють сучасний РЛК 1Л220УК "Зоопарк-3" від НВК "Іскра": військові позитивно оцінюють розробку

"Цей проект по різному називають, або "Мангуст", або 1Л300. Це багатофункціональний радар, який може працювати в режимі оглядового – ми можемо моніторити повітряний простір на досить велику дистанцію. Він працює як контрбатарейний – може перейти в інший режим і виконувати якісно функції контрбатарейного радара. Він може бути радаром, який здійснює радіокорекцію керованого боєприпасу", - розповів в інтерв’ю "Security talks з Валентином Бадраком" директор НВК "Іскра" Юрій Пащенко.

РЛС
"Мангуст" може замінити одразу декілька сучасних РЛС, як то контрбатарейний радар "Зоопарк-3", або оглядові РЛС 36Д6М та 80К6КС1, котрі, до речі, мають значні розміри й розташовані на буксованій платформі

Тобто фактично, новітня РЛС "в одному флаконі" може поєднувати в собі можливості інших сучасних розробок державного підприємства – контрбатарейного радара 1Л220УК, та РЛС типу 36Д6М й сімейства 80К6.

"Радар є багатофункціональним, і він дозволяє виконувати функції не тільки як контрбатарейний радар, а й виявляти й безпілотні літальні апарати, і винищувачі п’ятого покоління з низьким ЕПР (виготовлені за технологією Stealth). Тобто всілякі об'єкти й цілі як аеродинамічні, так і балістичні", - роз’яснив директор департаменту досліджень та конструювання НВК "Іскра" Олексій Залевський.

Мангуст
Судячи з рендеру, український "Радар майбутнього" має досить компактні розміри та значну мобільність, завдяки безпосередньому розташуванню на шасі з високою прохідністю типу 6х6 / Фото: Апостроф TV

На думку очільника "Іскри" - Юрія Пащенко, ця система, в недалекому майбутньому, може стати надійною основою захисту повітряного простору України (в плані оперативного виявлення та наведення на ціль) від будь-яких "далекобійних" загроз й працювати спільно з іншими потенційними розробками вітчизняного ОПК – зенітно-ракетними системами, над якими зараз працюють фахівці ДККБ "Луч" та КБ "Південне".

ЗРК
РЛС "Манугст" може стати основою для перспективних українських ЗРС "Корал" або "Кільчень"
"Тобто на базі такого радара можна сформувати, вибачте за порівняння, свою систему "Купол" в Україні. Вогневі засоби Україна точно може створити для роботи в такому режимі – розвідувально-ударного комплексу. Це я точно можу сказати і за цим, переконаний, майбутнє", - наголосив Юрій Пащенко.
Читайте також: "Зоопарк", "Мандат" та "Кольчуга": про долю проектів "Іскри" в інтерв'ю з директором Юрієм Пащенко