Міноборони Тайваню офіційно повідомило про укладання угоди з Renk America щодо постачання двигунів AVDS до танків M60A3. Загальна вартість угоди становить 241 млн доларів й хоча кількість самих двигунів не названо, вони скоріш за все розраховані на весь парк у 200 танків цієї моделі, які зараз стоять на озброєнні збройних сил.
При цьому строк постачання двигунів оцінений до 2028 року, що означає довгострокову перспективу та подальшу експлуатацію M60A3 й після 2030 року.
Читайте також: Хто перший використав дрони для знищення ППО ворога, і чим це важливо для "бавовни" на території РФ
Також слід зазначити, що мова не йде про модернізацію шляхом заміни двигуна, бо 12-циліндровий турбодизель AVDS є штатним двигуном машини й має потужність у 750 к.с. Хоча у випадку потреби його все ж таки можливо модернізувати й "вичавити" з нього 1050 к.с.
Варто зазначити, що M60 в експлуатації з 1959 року, а версія A3 була створена у 1978 році. У цій версії ще наприкінці 70-х танк отримав нову систему управління вогнем, тепловізійний канал прицілу, лазерний далекомір та балістичний обчислювач.
Водночас рішення Тайваню підтримувати танки M60 у строю цілком зрозуміле. У випадку оборони острова навряд мова буде йти про танкові бої й головною загрозою залишається саме амфібійні машини Китаю, а не його основні бойові танки. Й для боротьби з такою загрозою можливостей 105-мм гармати M60 цілком вистачає.
Більше того, для Тайваню M60A3 є не найстарішою машиною, бо його збройні сили експлуатують й CM-11 Brave Tiger, яких у нього 450 одиниць . А ця машина є гібридом шасі M60 та башти від M48 Patton, але з системою керування вогнем від M1 Abrams. У 2017 році було повідомлено, що Тайвань модернізує всі ці машини.
Водночас треба нагадати, що окрім M60 та CM-11 у Тайваню є ще близько сотні легких танків M41 Walker Bulldog, який почали виробляти ще у 1951 році, який експлуатується у версії з місцевою 76-мм гарматою.
Читайте також: ЗСУ використовують наземні дрони-камікадзе: німецький "Голіаф" на нових технологіях (відео)