На ДП "Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. Морозова" (входить до складу ДК "Укроборонпром") планують закінчити створення оновленої машини до кінця 2021 року.
Принаймні таку інформацію повідомили журналісти каналу "Україна 24", які днями відвідали держпідприємство то розпитали про нову розробку харківських конструкторів.
Читайте також: "Завод ім. Малишева" нарешті отримав замовлення на "Оплот", проте лише на один - для параду та виставок
"Суть програми "Краб" у тому, щоб замінити старі російські комплектуючи на нові, власного виробництва. Таким чином, модернізований Т-64 вже цього року складатиметься стовідсотково з українських деталей і стане базовим танком Збройних сил України", - відзначили журналісти у своєму відеосюжеті з Харкова.
Також представники ХКБМ змалювали основні напрямки роботи з вдосконалення такої машини.
"Танк Т-64 піддається глибокій модернізації. Основні два напрямки - це підвищення рухливості танка за рахунок встановлення силової установки з двигуном у тисячу кінських сил, а також встановлення й застосування більш досконалих засобів прицілювання та системи керування вогнем", - розповів головний конструктор програми ХКБМ Олександр Лазурко.
Нагадаємо, про орієнтовні строки завершення створення першого прототипу за шифром "Краб" у грудні минулого року повідомив заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк. З його слів, в оборонному відомстві очікують першу машину "до кінця 2021 року або на початку 2022".
Також була підтверджена більш рання інформація щодо ймовірного встановлення на "Краб" нового шестициліндрового двигуна 6ТД-1 потужністю 1000 к.с. (на звичайному Т-64 БВ стоїть п'ятициліндровий 5ТДФ потужністю 700 к.с.). Однак й досі не ясно чи отримає машина сучасну трансмісію, з можливістю швидко рухатись заднім ходом (як на БМ "Оплот" чи Т-84).
Щодо нових прицілів, то ймовірно буде застосована добре зарекомендувавша себе модернізація на кшталт тієї, яку проходять Т-64 зразка 2017 року в останні кілька років – заміна радянських приладів на нові сучасні прилади спостереження з телевізійним каналом та в декілька разів покращеними характеристиками.
Також, скоріш за все, буде встановлений датчик вітру (як на БМ "Булат") СУВ на новій елементній базі, сучасна радіостанція та система внутрішнього зв’язку й вітчизняна система навігації.
Читайте також: На півдні України знову "засвітились" оновлені танки БМ "Булат" (фото)