xcounter
#

Супутник показав, які саме кораблі з "Калібрами" РФ втекли в Азовське море

2341
Один із ракетних корветів проекту 21631 "Буян-М" Чорноморського флоту РФ, ілюстративне фото довоєнних часів
Один із ракетних корветів проекту 21631 "Буян-М" Чорноморського флоту РФ, ілюстративне фото довоєнних часів

Які засоби ураження можуть знадобитись для ураження цих плаводиниць ворога

OSINT-аналітик MT_Anderson виклав у відкритий доступ супутникові знімки акваторії порту Новоросійськ за 10 та 11 червня 2024 року, які дозволяють оцінити одночасно дві важливі речі – які саме кораблі Чорноморського флоту РФ провели "перехід на навчання, а не втечу" в Азовське море.

Ну і заодно – які кроки вживають російські військові, щоб убезпечити свої кораблі на базі в Новоросійську від можливої атаки повітряних та морських дронів Сил оборони України.

Читайте також: Чи може "Прометей" збивати ATACMS: які реальні можливості ракети 77Н6-Н​/1 від російського С-500

Почнімо із першого пункту – наведені супутникові знімки підтверджують дані, що росіяни перевели в Азовське море три ракетні корвети проекту 21631 "Буян-М" зі складу Чорноморського флоту РФ.

Мова про кораблі "Вышний Волочёк", "Ингушетия" та "Грайворон", котрі вийшли із Новоросійська ймовірно у проміжку 5-6 червня 2024 року, натомість в самій базі залишились інші два надводні носії "Калібрів" у строю ЧФ РФ – два фрегати проекту 11356.

Крім того, із наведених супутникових знімків випливає також, що акваторію Новоросійська покинуло три великі десантні кораблі – "Орск" проекту 1171, "Георгий Победоносец" та "Калининград" проекту 775. Однак по третьому вказаному ВДК є дані, що він виконав перехід до тимчасово окупованого Севастополя, відповідно – в Азовське море втекли по факту перші два ворожі ВДК.

Кораблі ВМФ РФ в акваторії Новоросійська на ранок 10 червня 2024 року

Якщо ж говорити про заходи убезпечення, які вживають російські військові в акваторії Новоросійська, то тут помітний лише один крок – кожні 24 години наявні на цій базі кораблі змінюють своє місце розташування в гавані, практичний сенс такого заходу до кінця не зрозумілий.

Що стосується самих кораблів в Азовському морі, то можливо тут рашисти покладаються на свої спроби перетворити "Кримський міст" у своєрідний величезний фізичний бар’єр на випадок спроби удару нашими катерами-камікадзе.

Однак тут слід звернути увагу на наступний момент. "По слідам" таємничогоудару по російським баржі та буксиру в районі Таганрогу з’явились нові фотографії, які краще демонструють характер пошкоджень цих цілей. Ці фото дещо ускладнюють питання та створюють простір для припущень, яке ж саме вітчизняне озброєння могло бути використане для цього удару.

Пошкоджена баржа рашистів в акваторії Азовського моря біля Таганрога, червень 2024 року, фото з відкритих джерел
Читайте також: Корвети з "Калібрами" можуть плавати 10 днів, а потім рашистам треба приймати рішення