xcounter
#

США знайшли кому запропонувати 24 літаки F-16 за $4,2 мільярди, із поставкою аж у 2028-2030 роках

41621
Зліт винищувача F-16, ілюстративне фото від Lockheed Martin
Зліт винищувача F-16, ілюстративне фото від Lockheed Martin

У вартість пропозиції включена інфраструктура для обслуговування літаків, за озброєння "повітря-поверхня" доведеться заплатити окремо

Портал Infodefensa пише, що уряд США та корпорація Lockheed Martin поновили свою пропозицію для військово-повітряних сил Колумбії (FAC) придбати нові винищувачі F-16, при чому ця пропозиція має "пакетний" характер, і два варіанти можливої поставки.

Перший варіант – продаж 24 нових літаків загальною вартістю 4,2 мільярди доларів, де більша половина суми, або ж 2,45 мільярди доларів припадатиме на самі винищувачі (із розрахунку 102 мільйони доларів за "борт"), а інші близько 1,8 мільярдів доларів – на логістичні затрати, на будівництво ангарів та модернізацію злітно-посадкових смуг, підготовку та навчання персоналу, поставку тренажерів і технічне обслуговування протягом 3 років.

Читайте також: Швеція вдруге відмовилась дати Україні Gripen, і це парадоксально гарна новина
Викатка першого F-16 у версії Block 70/72 із цехів заводу в жовтні 2022 року, фото - Lockheed Martin

Другий варіант передбачає продаж 16 нових літаків загальною вартістю 3,13 мільярдів доларів, де на самі літаки припадатиме 1,79 мільярдів доларів (із розрахунку 112 мільйонів доларів за "борт", а інші близько 1,4 мільярди доларів – на описані вище супутні затрати. Цікаво, що при цьому американці пропонують колумбійцям окремо оплачувати пакет керованого озброєння класу «повітря-поверхня» у випадку купівлі F-16, незалежно від того, який із вищенаведених варіантів буде обрано.

Зокрема, мова про неназвану кількість авіаційних ракет AGM-84E Harpoon на загальну вартість 177,8 мільйонів доларів, та неназвану кількість керованих авіабомб AGM-154 JSOW на загальну вартість 225 мільйонів доларів (залежно від умов застосування, дальність пуску таких бомб може коливатись від 24 км до 110 км).

Винищувач -16, ілюстративне фото від MDLPhotoz

В якості "компенсаторного бонусу" США при цьому пропонують Колумбії допомогу для її аерокосмічної галузі, що в підсумку дозволить створити до 10 тисяч нових робочих місць для економіки країни вцілому та оборонно-промислового сектору зокрема.

Але далі потрібно розуміти, що строк поставки нових F-16 буде дуже тривалим – якщо Колумбія дасть замовлення буквально зараз, то літаки будуть поставлені протягом 2028-2023 років, не раніше.

Читайте також: Рашистська Х-55 могла влучити біля міста Бидгощ в Польщі, експертиза триває - ЗМІ