ємІз-за нюансів бюджетного фінансування військово-морські сили США вимушені змінити алгоритм розміщення гіперзвукових ракет на своїх атомних підводних човнах. Про це пише портал USNI News.
За початковими планами, ВМС США планували у 2025 році почати розгортання перспективних гіперзвукових ракет на чотирьох підводних човнах типу Ohio, які пройшли переобладнання та зараз виступають носіями крилатих ракет типу Tomahawk.
Читайте також: США відкладають на два роки початок "переходу" на "гіперзвук" есмінців типу типу Zumwalt
Щоб вкластись у таймінг, ВМС США мали вибити фінансування на розробку та будівництво випробувального стенду, який би слугував прототипом шахтної пускової установки для перспективних гіперзвукових ракет.
Гроші вибити вчасно не вдалось, більш того – Пентагон вирішив почати поступовий процес виводу із служби атомних субмарин типу Ohio.
Тепер же ВМС США планують, що зможуть у 2028 році почати розгортання гіперзвукових ракет на перспективних багатоцільових атомних субмаринах типу Virginia Block V.
За поточним проектом, кожна із цих субмарин зможе нести до 40 крилатих ракет. Яку кількість гіперзвукових ракет зможуть брати на борт підводні кораблі типу Virginia Block V – вдасться визначити лише тоді, коли науковці ВМС США таки виконають роботи по створенню випробувального стенду, що імітуватиме пускову установку для запуску гіперзвукових ракет IRCPS, аналогічних "сухопутному" ракетному комплексу Dark Eagle або ж LRHW.
Читайте також: Армія США почала формувати першу батарею гіперзвукових ракетних комплексів наземного базування