xcounter
#

Спущено на воду перший з катерів для морської охорони ДПСУ ОСЕА FPB 98 MK1 (відео)

4393
Перший з патрульних катерів ОСЕА FPB 98 Mk.1 побудованих для морської охорони ДПСУ
Перший з патрульних катерів ОСЕА FPB 98 Mk.1 побудованих для морської охорони ДПСУ

Загалом українські прикордонники мають отримати 20 таких човнів, п’ять з яких буде побудовано в Україні приватною компанією "Нібулон"

У четвер 9 грудня 2021 року відбулася церемонія спуску на воду першого патрульного катера типу FPB 98 Mk.1 (бортовий номер ВG-201) для морської охорони України, побудованого у Франції за проектом компанії ОСЕА.

Як повідомив Заступник начальника управління організації Морської охорони Адміністрації Держприкордонслужби України Владислав Шмальов, який перебував на церемонії, незабаром почнуться випробовування нового катера. Наразі ж завершуються остаточні роботи з монтажу, налагоджування та підготовки обладнання катера до швартових випробувань.

Читайте також: Стало відомо, чим озброять і коли поставлять патрульні катери ОСЕА FPB 98 MK1 для ДПСУ

"Катер довжиною 32 метри. Розвиває швидкість близько 30 вузлів. Але це ми побачимо вже в період випробувань, перші з яких ми плануємо розпочати вже завтра (10 грудня цього року). Вони будуть проходити до кінця січня (2022 року)", - розповів Владислав Шмальов.

ОСЕА FPB 98 Mk.1 ДПСУ
Перший з патрульних катерів ОСЕА FPB 98 Mk.1 для морської охорони України перед спуском на воду 9 грудня 2021 року / Фото: ДПСУ

Судячи з озвучених термінів, катер буде доставлений в Україну не раніше березня 2022 року.

ОСЕА FPB 98 Mk.1 ДПСУ
Процес спуска на воду першого катера ОСЕА FPB 98 Mk.1 для українських прикордонників 9 грудня 2021 року / Фото: ДПСУ

"Наприкінці січня (2022 року) пройде фінальна стадія випробувань, після чого прибуде екіпаж катера й упродовж чотирьох тижнів буде проводитися його навчання фахівцями підприємства (ОСЕА). Буде проведено церемонію передачі прапора і після цього катер буде завантажений на вантажне судно і доставлений в Україну", - відзначив представник ДПСУ.

ОСЕА FPB 98 Mk.1 ДПСУ
Новий патрульний катер ВG-201 морської охорони України починає підготовку до майбутніх випробувань / Фото: ДПСУ

Нагадаємо, вартість контракту з будівництва 20 катерів з "морського" алюмінію ОСЕА FPB 98 Mk.1 становить 136,5 млн євро. У червні 2020 року стало відомо, що п'ять з них буде побудовано на миколаївському суднобудівному заводі "Нібулон", а наприкінці листопада цього року між СП "Нібулон" та ОСЕА було підписано відповідний контракт.

ОСЕА FPB 98 Mk.1 ДПСУ
В Україну новий катер буде доставлений орієнтовно навесні 2022 року
Читайте також: ВМС України планують збільшити до семи кількість катерів типу Island (відео)