Військова частина 1485 Державної прикордонної служби України замовила в ДП "Дослідно-проєктний центр кораблебудування" (входить до складу ДК "Укроборонпром") послугу з розроблення проектної документації на монтаж кулемета ДШКМ, на новозбудовані кораблі морської охорони спеціального призначення типу ОСЕА FPB 98 Mk.1.
Контракт, за даними оприлюдненими на майданчику Prozorro, було підписано 22 листопада цього року з терміном виконання до 20 грудня 2021 року.
Читайте також: 136,5 млн євро за 20 патрульних катерів для МВС: скільки це Bayraktar TB2, БТР-4 чи "Оплотів"
В договорі зазначається, що Державна прикордонна служба України замовила кораблі морської охорони спеціального призначення ОСЕА FPB 98 Mk.1 на яких відсутнє озброєння. При цьому проектом передбачена тумба для встановлення кулемету 12,7 мм ДШКМ. З метою розробки проектної документації на монтаж зброї на човни у фахівців ДПЦК власне й замовили послугу вартістю 49 950 гривень.
При цьому вказується, що тумба для кулемета встановлена на "кормовій платформі надбудови корабля", а сам кулемет буде зберігатися на катері в окремо обладнаному приміщенні.
Варто зауважити, що під час виставки "Зброя та Безпека-2021" було представлено макет майбутнього катера ОСЕА FPB 98 Mk.1 Морської охорони на якому, окрім кормового кулемета (ймовірно це і є той самий ДШКМ на тумбі), був і "головний калібр" у передній частині човна.
Носова установка, зображена на макеті, дещо схожа на Bushmaster II Mk44 калібром 30 мм (подібне озброєння розглядалося й для оснащення катерів "Айленд" ВМСУ). Також відомо, що аналогічні французьки катери для Алжиру були озброєні 30-мм артилерійською установкою DS30B. Однак тоді не зрозуміло, чому в дописі до контракту вказується, що "озброєння на кораблях відсутнє".
При цьому, під час проходження тієї ж "Зброя та Безпека" у червні цього року на "Нібулоні" стверджували, що не знають яке озброєння буде встановлено на катери.
"Це питання (озброєння), наскільки мені відомо, ще вирішується і буде прийняте рішення після того, як вже буде перший катер. Наскільки я знаю, є різні варіанти, сучасні варіанти з декількох країн, тому я думаю, що торги продовжуються і я впевнений, що цей катер буде мати також і сучасну зброю", - повідомив голова наглядової ради компанії "Нібулон" Андрій Вадатурський.
Ще однією новиною, яка стосується майбутнього поповнення корабельного складу української Морської охорони, стало підписання контракту між французькою суднобудівною компанією ОСЕА та українською компанією СП "Нібулон" (до складу якої належить й суднобудівно-судноремонтний завод "Нібулон" в Миколаєві), яке відбулося 30 листопада цього року.
З української сторони договір підписав заступник генерального директора з економіки ТОВ СП "Нібулон" Богдан Музика, а з французької - директор ОСЕА із питань закупівель Гонзак Деланой.
Представник ОСЕА привітав усіх, хто брав участь у підготовці цієї угоди, й зазначив, що сьогодні не лише день підписання документу, а й офіційний початок будівництва суден в Україні. Очікується, що всі п'ять катерів будуть спущені на воду з Миколаївського заводу до кінця 2023 року (у червні цього року повідомлялося, що за планом всі п’ять корпусів на "Нібулоні" будуть побудовані впродовж 2022 року, - прим. ДЕ).
Також на цій церемонії було вточнено, що перший з катерів, які будуються у Франції буде спущено на воду вже 9 грудня цього року (це вже друге перенесення терміну - у червні цього року повідомлялося що спуск відбудеться у жовтні, а місяць тому обіцяли, що у листопаді, - прим. ДЕ), а його передача відбудеться в Одесі. У січні 2022 року екіпаж судна пройде спеціальну перепідготовку із французькими спеціалістами.
Нагадаємо, вартість контракту з будівництва 20 катерів ОСЕА FPB 98 Mk.1 становить 136,5 млн євро, а вперше про вибір французької сторони для будівництва п’яти локалізованих човнів на користь СП "Нібулон" було повідомлено у червні минулого року.
Читайте також: Нові "Айленди" ВМСУ почали ходові випробування (фото)