xcounter
#

Слідом за британськими NLAW, ЗСУ оперативно підготували перших інструкторів для гранатометів SMAW-D (фото)

13129
Практичні стрільби з переносних гранатометів SMAW-D першими інструкторами ЗСУ
Практичні стрільби з переносних гранатометів SMAW-D першими інструкторами ЗСУ

Наприкінці цього тижня перша група інструкторів виконала практичні стрільби по мішенях з нещодавно наданої США зброї

На базі 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного була підготовлена перша група інструкторів із застосування ручних одноразових гранатометів M141 Bunker Defeat Munition (SMAW-D).

Днями, як повідомляє АрміяInform, перша група майбутніх "вчителів" закінчила курс підготовки та здійснила практичні стрільби з американського озброєння по мішенях на Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ.

Читайте також: ЗСУ відпрацювали, як знищувати із ПТРК NLAW бронетехніку ворога під час вуличних боїв
SMAW-D
Пуски з одноразових гранатометів M141 на полігоні ЗСУ, що на Львівщині

Відзначається, що курс був дуже коротким – два дні. В перший день військовослужбовці отримували теоретичні знання, а на другий відпрацьовували вже практичне застосування.

SMAW-D
Активну участь у підготовці інструкторів ЗСУ узяли військовослужбовці США з військово-тренувальної місії JMTG-U

"Зброя хороша, з неї легко стріляти, швидко можна підготувати. Якщо порівняти з нашою подібною зброєю, то в іноземного зразка ефективніша дальність стрільби", - розповів один з щойно підготовлених інструкторів.

SMAW-D

Вже з наступного тижня, до 184-го Навчального центру для придбання навичок із застосування M141 Bunker Defeat Munition має прибути ще понад два десятки військовослужбовців ЗСУ.

SMAW-D
Перша партія гранатометів SMAW-D для ЗСУ, що була доставлена в Україну у січні 2022 року / Фото: Mauricio Campino

Нагадаємо, партія одноразових гранатометів, разом з вже знайомими ПТРК Javelin, вперше була доставлена в Україну приблизно тиждень тому, в рамках додаткового пакета військової допомоги на $200 мільйонів, котрий Білий Дім затвердив наприкінці 2021 року.

Варто також додати, що паралельно у 184-му Навчальному центрі підготували й першу групу інструкторів з застосування ще однієї новинки – переносних ПТРК NLAW, кілька тисяч яких були нещодавно доставлені в України в рамках військової допомоги з Великобританії.

Читайте також: Україна отримає від Чехії понад 4000 снарядів калібром 152-мм