xcounter
#

Скільки "Нептунів" та інших ракет вже зробила Україна і якими можуть бути темпи виробництва

28818
Крилата ракета "Нептун", фото ілюстративне
Крилата ракета "Нептун", фото ілюстративне

Україна повинна розширювати виробництво далекобійного ракетного озброєння з огляду на те, що захід не дає "зелене світло" бити їхнім озброєнням вглиб території РФ

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні за суботу, 9 листопада, наголосив, що цього року нашому оборонно-промисловому комплексу вдалося вийти на значні показники за низкою напрямків - це боєприпаси (зокрема нещодавно повідомлялося про виробництво мільйонів мінометних мін на рік), гармати (ймовірно, йдеться про "Богдану" у самохідному та буксированому варіанту) та дрони.

Крім того, Зеленський відзначив й успіхи у виробництві ракетного озброєння. "Перетнули позначку перших ста одиниць ракетного озброєння цього року", - відзначив він, не додаючи інших деталей. Однак зрозуміло, що йдеться саме про далекобійну зброю, яка критично необхідна для знищення об’єктів безпосередньо на території РФ на дальності щонайменше у сотні кілометрів.

Читайте також: ЗСУ протестують таємничу ракету ППО і вже була підказка, наскільки дійсно дешевою вона може бути

Зі слів Зеленського не до кінця зрозуміло, чи йдеться про понад 100 ракет саме протягом цього року або ж про те, що саме такий показник вдалося досягти цьогоріч, але можна обережно припустити, що переважна більшість ракетного озброєння таки була виготовлена вже у 2024 році, що дозволяє обережно заявити про темпи від 10 ракет на місяць.

Очевидно, що цього поки що недостатньо для того, щоб порівнювати ці показники із виробництвом ракет у РФ, але варто все ж відзначити проведення робіт у цьому напрямку. Тим паче, можна також змалювати ситуацію, коли темпи виробництва росли з декількох ракет станом на початку року і до 15-20 на жовтень-листопад.

Зі зрозумілих причин поки що офіційно не розголошується, про які ж саме ракети йдеться, але тут варіанти цілком очевидні. Передусім це крилата ракета "Нептун" у наземному варіанті, тим паче, що у ВМС ЗСУ неодноразово натякали про застосування цього озброєння для ударів по тих чи інших цілей з огляду на те, що у розпорядженні служби більше немає засобів ураження, які б били на сотні кілометрів.

ОТРК "Сапсан"
ОТРК "Сапсан", фото ілюстративне

З останніх випадків можна згадати, що Сили оборони України, а точніше ВМС ЗСУ на початку вересня знищили склад із російсько-іранськими ударними дронами типу "Шахед" у селі Октябрськоє у Краснодарському краї у РФ, а також і низку інших випадків, як от знищений пором "Конро Трейдер".

Також раніше цього року стало відомо, що Україна має власну балістичну ракету із дальністю у 600-700 км, і це озброєння також цілком може входити до переліку у понад сотню ракет.

Читайте також: Західні ЗМІ згадали за "нову" російську ракето-бомбу, у чому тут головне питання