xcounter
#

Сирія має російські П-800 "Оникс", і саме це міг мати на увазі Путін, вкотре погрожуючи Заходу

2917
Пуск протикорабельної ракети П-800 комплексу "Бастион", ілюстративне фото довоєнних часів
Пуск протикорабельної ракети П-800 комплексу "Бастион", ілюстративне фото довоєнних часів

Або що насправді стоїть за черговими погрозами Кремля про ескалацію

Російський диктатор Володимир Путін провів першу з лютого 2022 року зустріч із журналістами провідних ЗМІ світу, де зокрема вкотре заявив порцію чергових погроз на адресу Заходу за допомогу Україні в цій війні. Зокрема, Путін погрозив поставити далекобійні ракети противникам Заходу начебто "у відповідь" на те, що ЗСУ отримують далекобійні ракети західного виробництва та отримали дозвіл бити західним озброєнням по території РФ.

Незалежно від того, як буквально формулювався цей пасаж, і як він був перекладений журналістами різних ЗМІ, по суті посил читається так – сателіти РФ можуть отримати ракети для погроз Заходу. І це варто потлумачити додатково.

Читайте також: Рашисти кажуть, що цьогоріч БФ РФ посилять три кораблі під "Калибри": чи можуть перекинути у Чорне море
ОТРК "Искандер" на озброєнні армії Білорусі

За великим рахунком, Кремль почав давати своїм сателітам ракети, які можна використати використати проти Заходу, насправді ще за півтора роки до того, як висловив цю погрозу. І тут ми маємо на увазі те, що на початку лютого 2023 року РФ передала Білорусі ракети для "Іскандера", які порушують одразу дві фундаментальні міжнародні домовленості.

В цьому питанні "до колекції" є і такий специфічний факт – у 2011 році Сирія отримала від РФ мінімум два берегові ракетні комплекси П-800 "Оникс". Крім того, Іран до 2022 року заявляв намір отримати в своє розпорядження такі ракети, і "Хезболла" у жовтні 2023 року доволі дивним чином вирішила натякнути про начебто наявність "Оніксів" у своєму розпорядженні.

Пропагандистські кадри "Хезболли", на яких заявляється начебто наявність П-800 "Оникс", жовтень 2023 року

Відповідно, уже є підстави очікувати, що описану вище погрозу Путіна сам Кремль може реалізувати свої погрози шляхом передачі режиму Лукашенка додаткових ракет до ОТРК "Искандер", або ж режиму Башара Асада – поставкою додаткових П-800 "Оникс". Однак при цьому нема підстав виключати варіант, що далі події можуть піти по більш екстремальній траекторії, і що бажані "Онікси" таки отримають для себе Іран і "Хезболла".

В свою чергу, автори французького Opex360 припускають, що Кремль описану вище погрозу може реалізувати в ще більш специфічний спосіб. Наприклад, розмістивши ракетне озброєння на тій частині території Лівії, яку зараз контролюють війська фельдмаршала Хафтара.

Або ж – що росіяни можуть пригадати історію із демонстративним польотом двох Ту-160 до Венесуели в грудні 2018 року, і захочуть "тряхнуть старіной", буквально повторивши такий переліт.

Російські Ту-160 у Венесуелі, грудень 2018 року, фото з відкритих джерел
Читайте також: Як за два роки змінились удари по російських НПЗ: приклад Новошахтинського нафтопереробного заводу